• Anasayfa
  • Mobil
  • Sıradaki Nexus Telefonu Üretecek Firma Belli Oldu!

Sıradaki Nexus Telefonu Üretecek Firma Belli Oldu!

1
0
0
0
0
Google'ın sonlandırabileceği konuşulan Nexus projesi için yeni 3 yıllık anlaşma ile devam edeceği ve bir diğer yandan sıradaki telefonu üretecek firma da belli oldu.
Google'ın firmalar ile anlaşmalar yaparak hazırladığı özel telefon serisi olan Nexus için şimdiye kadar Samsung, LG, Huawei ve Motorola gibi firmaları görmştük. Ayrıca tablet tarafında da Asus'u gördüğümüz bu anlaşma silsilesinde en son çıkan Nexus 6P ve Nexus 5X'ten sonra gelecek olan cihazlar için yeni sözleşme yapılmış.

Bu anlaşma detaylarına göre Google, bundan sonraki 3 yıl boyunca telefon üretimini ilk Nexus One cihazını çıkartmak için anlaştığı HTC'ye verdi. Aynı zamanda Nexus 9 tableti de daha önceden üretmiş olan firma bundan sonraki 3 Nexus telefonunu üreten isim oldu.Son çıkan 6P ve 5X mishali farklı bir firmanın da bulunması gibi bir durum olacak mı bilmiyoruz ancak olursa da ilk üreticinin HTC olacağını söyleyebiliriz. Yani Nexus 7 ya da farklı bir ad ile gelebilecek olan yeni Nexus telefonu HTC markalı olacak.Buradan hareketle yakında tanıtılacak olan HTC 10'a benzer bir tasarım ile gelebileceğini düşündüğüm yeni Nexus'un bir farklılıkla One A9 gibi ince bir tasarım anlayışıyla da gelmesi muhtemel.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0