• Anasayfa
  • Mobil
  • Sıradan bir iPhone 6 Gibi Görünen Bu Telefonun eBay’deki Başlangıç Fiyatı 5000 Dolar!

Sıradan bir iPhone 6 Gibi Görünen Bu Telefonun eBay’deki Başlangıç Fiyatı 5000 Dolar!

2
0
0
0
0
eBay’de satışa çıkarılan ve sıradan bir telefon modeliymiş gibi görünen iPhone 6 için başlangıç fiyatı 5000 dolar olarak belirlendi.
eBay’de sık sık Apple’a ait prototip ürünlerin astronomik fiyatlarla satışa çıkarıldıklarını görüyoruz. Son olarak iPhone 6’nın kırmızı lightning dock portuna sahip, ‘vintage’ olarak tanımlanan prototip bir versiyonu satışa çıkarıldı. Hem de 4999 dolar etiket fiyatıyla.

Peki sıradan bir iPhone 6 gibi görünen cihazın bu kadar yüksek fiyatlarla satışa sunulmasına sebep olan şey ne? Satıcının söylemlerine göre bir arkadaşından aldığı iPhone 6’nın arka kısmında hiçbir FCC logosu ya da seri numarası bulunmuyor. Ayrıca cihazda SwitchBoard adı verilen, iPhone'lardaki hataların ayıklanmasını sağlayan bir yazılım bulunuyor. Bu yazılıma sahip cihazlar, stok iOS’ten daha kolay hacklenebildiği için böylesine fahiş fiyatlarla satılabiliyor.2014 yılında gerçekten de bu yazılıma sahip başka bir prototip iPhone 6 modeli, yapılan 200 teklifin ardından 100 bin dolara ulaşmıştı. Yani olur da böyle bir cihaza sahip olursanız, eBay’de satışa çıkarıp paranın dibini bulabilirsiniz.Bu arada başlangıç fiyatı 4999 dolar olan prototip iPhone 6 ilanı, eBay’den kaldırılmış. Satıldığı için mi yoksa başka bir sebepten dolayı mı kaldırıldığı konusunda herhangi bir bilgiye ulaşamadım. Öğrenebilirsem ufak bir güncellemeyle haber vereceğim.


2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0