Siri Bilgisayarlara Geliyor

7
3
1
0
0
Kişisel bir asistan diyebileceğimiz Siri için Apple,  Mac'lere getirebilmek için patent aldı.
Türkiye'de çok fazla kullanılmasa da (bunun sebebi Türkçe desteğinin henüz gelmemiş olması) Siri akıllı telefonlarımızda kullanabileceğimiz en güzel özelliklerden biri. Kişisel bir asistan diyebileceğimiz Siri için Apple,  Mac'lere getirebilmek için patent aldı.

Apple Insider'ın sızdırdığı patente göre artık Siri'yi Mac'lerimizde  kullanabileceğiz. Bu demek oluyor ki artık Mac bilgisayarımızda ellerimiz kullanmadan birçok işlemi yapabileceğiz.

Yapılan başvuruya göre Siri  dock'ta veya masaüstünde ikon olarak yer alacak. Sesli komutlarla kontrol edilebilecek olan Siri, sorduğumuz sorulara cevap verirken, aynı zamanda komutları da yerine getirebilecek.

Eğer Siri'yi Mac bilgisayarlara düzgün bir şekilde entegre edebilirlerse klavye ve mouse'tan sonra bilgisayarlardaki en büyük icat olabilir. Çünkü bilgisayarda yapılabilecek şeyler bir tablete oranla çok daha fazla. Siri arkada sizin için indirme işlemini yaparken siz de yaptığınız işinize ara vermeden devam edebileceksiniz. Film izlerken artık filmi durdurayım diye yerinizden kalkmadan sesli komutla durdurabileceksiniz. Siri akla gelen gelmeyen birçok alanda bilgisayar kullanım hızını artıracaktır.Yosemite sürümüyle görmemizin zor olduğunu düşündüğümüz bilgisayardaki Siri'yi bir sonraki sürümde görme ihtimalimiz çok yüksek.
7
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
3
1
0
0