• Anasayfa
  • Mobil
  • Siri'ye ‘0’ı 0’a Bölersen Kaç Çıkar’ Diye Sorduğunuzda İnsanın Psikolojisini Bozan Bir Cevap Veriyor

Siri'ye ‘0’ı 0’a Bölersen Kaç Çıkar’ Diye Sorduğunuzda İnsanın Psikolojisini Bozan Bir Cevap Veriyor

1
1
0
0
0
Siri'ye ‘0’ı 0’a Bölersen Kaç Çıkar’ Diye Sorduğunuzda İnsanın Psikolojisini Bozan Bir Cevap Veriyor
Siri’ye bu zamana kadar türlü türlü sorular sorduk. Bazen çok zekice cevaplar verdi, bazen de ne demek istediğimizi pek anlamadı. Fakat sorulan bir soruya verdiği cevap, insanın resmen psikolojisini bozacak cinsten.
Siz de Siri’ye basit matematik soruları sormuşsunuzdur. (3 kere 5 kaç yapar? gibi) Fakat 0’ı 0’a bölmesini istediğinizde, sosyal bir tespit yaparak insanın ‘canını sıkan’ bir cevap veriyor. 

Siri’ye bu soruyu sorduğunuzda size şöyle bir cevap veriyor: “Elinde 0 kurabiyen olduğunu ve bunu yine de 0 arkadaşına eşit olarak böleceğini hayal et. Gördün mü? Bu çok saçma. Kurabiye Canavarı hiç kurabiye olmamasının üzücü olduğunu söyler, senin de hiç arkadaşın yoksa sen de üzgünsündür.” (döver misin, sabaha mı bırakırsın)

Böyle bir cevabın tam da asosyal bir kullanıcıya geldiğini ve gerçekten de hemen hemen hiç arkadaşının olmadığını düşünün. Çok kötü değil mi? Sanal bir asistandan gelen bir cevap bile o anda zaten bozuk olan morallerin sıfıra düşmesine neden olabiliyor işte. O yüzden (özellikle bu durumdaki arkadaşlar için söylüyorum) Siri’den canınızı sıkacak cevaplar alabileceğiniz sorular sormayın. Hakikaten canınızı sıkabilir.
 

0/0

Max Knoblauch (@maxknobs) tarafından paylaşılan bir video ()

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0