• Anasayfa
  • Mobil
  • Siyah iPhone 7 Hayali Kuranlara Kötü Haber: Siyah (Uzay Grisi) Renk Seçeneği Kalkıyor!

Siyah iPhone 7 Hayali Kuranlara Kötü Haber: Siyah (Uzay Grisi) Renk Seçeneği Kalkıyor!

1
0
0
0
0
Merakla beklenen iPhone 7 hakkında ciddi bir iddia ortaya atıldı. Apple'ın en çok beğenilen renklerden biri olan "uzay grisi" seçeneğini kaldırarak yerine yeni bir renk sunacağı belirtiliyor.
Apple’ın iPhone 7’yi tanıtmasına birkaç ay kaldı. Büyük olasılıkla Eylül ayının ilk ya da ikinci haftasında merakımız sona erecek ve yeni modele kavuşacağız. Son birkaç aydır cihazın teknik özellikleri ve tasarımı hakkında gelen iddialar yerini cihazın opsiyonlarına bıraktı. Japonya merkezli Macotakara sitesinin verdiği haberler iPhone 7’de yeni bir renk seçeneğinin kullanıma sunulacağı yönünde.

 Yerine Hangi Renk Geliyor?

İlk bakışta çok ilginç olmayan bu haberin en dikkat çekici yanı ise mevcut renk seçeneklerinden birini etkiliyor olması. Tedarikçi kaynaklarından sızan bilgiler, Apple’ın iPhone 7’de “Dark Blue” (Koyu Mavi) adında bir renk seçeneğini kullanıma sunacağı ve genelde siyah olarak adlandırılan “Uzay Grisi” renk seçeneğini kaldıracağı yönünde.


 

 Apple En Çok Tercih Edilen Rengi Kaldırabilir Mi?

Uzay grisi renk seçeneğinin iPhone’un en çok tercih edilen rengi olduğunu düşününce bu iddia çok gerçekçi görünmüyor. Buna rağmen, Apple’ın radikal kararlar vermekten geri durmayan bir şirket olduğunu hepimiz biliyoruz. İki ayrı koyu renge yer vermemek için uzay grisini feda etme ihtimali da var. Ayrıca, iPhone 7’de “koyu mavi” ile bir farklılık yaratılarak tüketiciler satın alma için harekete geçirilebilir. Bir tür satış politikası olarak düşününce çok da mantıksız gelmiyor. Bakalım siyah iPhone’a iPhone 7 ile birlikte veda edecek miyiz?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0