• Anasayfa
  • Mobil
  • SMS Göndermek, Yakında WhatsApp Tarafından Tarihe Gömülecek!

SMS Göndermek, Yakında WhatsApp Tarafından Tarihe Gömülecek!

0
0
0
0
0
Kullanıcı sayısını giderek arttıran WhatsApp, SMS kullanımının yavaş yavaş noktalanmasına sebep olacak gibi duruyor.
Bir zamanlar GSM operatörlerinin verdiği SMS haklarını doldurmamak için ne taktikler üretirdik, değil mi? Artık devir değişti, şimdi verilen binlerce SMS haklarını bile kullanmaz olduk.

Yapılan araştırmalar, başta WhatsApp olmak üzere Facebook Messenger, Viber ve Telegram gibi uygulamaların, kullanıcıların artık SMS’i tercih etmemesine sebep olduğunu gösteriyor. 

Yayınlanan raporlara göre 2008 yılında gönderilen SMS sayısı toplan 78 milyar civarındayken bu rakam 2013 yılında 177 milyara çıktı. Bu artış, son 6-7 yıl civarında artan akıllı telefon kullanım oranına kıyalandığında aslında çok yüksek bir rakam değil. SMS kullanımının asıl bitmeye başladığı tarih 2014.Bir önceki yıla oranla yıllık SMS kullanım sayısının 50 milyar düşük olduğu 2014’te toplam 124 milyar SMS gönderilmiş. Bir yıllık arada 50 milyardan fazla farkın oluşmasını da ön plana koyarsak en geç 2020’ye kadar SMS kullanma diye bir şey kalmayacak.

Teknoloji ilerledikçe eskimiş teknolojileri ortadan kaldırmaya devam edecek. Tıpkı tüple çalışan arkası geniş TV’ler yerine LCD ekranlı TV’lerin ya da zamanının en popüler telefonu olan Nokia 3310’un yerine yeni nesil akıllı telefonların kullanılması gibi. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0