• Anasayfa
  • Mobil
  • ​Snapchat'ten Günlük Video Görüntülenmesinde Rekor!

​Snapchat'ten Günlük Video Görüntülenmesinde Rekor!

0
0
0
0
0
Son dönemlerin en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat, ciddi bir video görüntülenme sayısına ulaştı.
Az kenara kay Facebook, artık piyasanın yeni bir reisi var! Re/code'un sunduğu rapora göre Snapchat, başta Facebook olmak üzere sosyal medya devlerini tokatlarcasına efsane bir video görüntülenme sayısına imza attı.

Rapora göre Snapchat'de günlük görüntülenen video sayısı tam 8 milyar! Bir süre önce Facebook, yaptığı açıklamada benzer şekilde günlük 8 milyar video izlediğini duyurmuştu. Fakat Re/code'un raporuna göre Snapchat'in ulaştığı sayı Facebook'tan biraz daha fazla.Durum öyle olmasa bile Snapchat'in katettiği yol göz ardı edilemez şekilde. Zira Ocak ayını geride bıraktığımızda Snapchat, ay boyunca her gün 7 milyar video görüntülenmesine ulaştığını açıklamıştı. Yani sadece 1 ay içinde Snapchat günlük video görüntülenmesinde 1 milyar artış yaşamış.

Snapchat'in bir diğer başarısı da, bu sayıya Facebook'a oranla çok daha az bir kullanıcı sayısı ile ulaşmış olması. Facebook'un aylık aktif kullanıcı sayısı 1.5 milyar iken Snapchat'de bu sayı 100 milyon civarında.

Şirket CEO'su Evan Spiegel'in açıkladığına göre bir Snapchat kullanıcısı her gün 25-30 dakikasını uygulamada geçirmekte. Bu durum da Snapchat'in bu denli rekor sayılara ulaşması için yetiyor.

Kaynak: DigitalTrends
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0