Snapchat'ten Videolara Müzik Ekleme Özelliği

2
1
0
0
0
Snapchat'ten yeni uygulama. Artık snap videolarınızın arka planına dilediğiniz müziği ekleyip gönderebileceksiniz. 
Mobil uygulamaların en popülerlerinden biri olan Snapchat kullanıcılarına yeni bir özellik sundu. Artık snaplerinize Spotify, iTunes yada benzeri müzik sağlayacılarınızdan seçtiğiniz müzikleri ekleyebileceksiniz. Önceden deneyenleriniz bilir, kafanızda çekeceğiniz videoyu tasarlamışsınızdır, arka fona da afilli bir müzik çakayım dersiniz, müziği açar Snapchat'e girersiniz. Ama video tuşuna bastığınızda arka fonda çalan müzik anında durur, sizde videoda öyle sap gibi kalırdınız.


Yada videonuzu başka bir telefondan, bilgisayardan veya farklı bir kaynaktan açtığınız müzikle beraber çekmeye çalışırdınız. O zaman da videonuza eklenen seste cızırtı olur ve müzik netliğini kaybederdi.
Yeni gelen özellik sayesinde ise Spotify'dan yada iTunes'dan (sadece bu ikisinden biri olmak zorunda değil, telefonunuzun kendi müzik çalarından açtığınız bir müzik de oluyor) açtığınız müzik arka fonda çalmaya devam ederken Snapchat'e girip videonuzu çekebilirsiniz. Ayrıca hem müziğin hem de videonun ana kaynağı aynı cihaz olacağından videonuza eklenen seste hiçbir şekilde kulak tırmalayan cızırtı vs. bir problem olmuyor.Snapchat tarafı yeni özelliğine epeyce güveniyor. Zira şu sıralar popüler olan Dubsmash gibi programların sunduğu özelliğin hemen hemen aynısını artık Snapchat'te de yapabilirsiniz (sevdiğiniz bir şarkıyı açıp söylüyormuş gibi yapabilirsiniz mesela). Snapchat tarafının bir diğer beklentisi de bu yeni özellik ile Vine gibi önemli uygulamaların bir adım önüne geçmek ki özellikle Vine bu ses ve arka fon müziği konusunda kullanıcılarının canını epey sıkıyor. IOS için gelen özelliğin yakında Android için de geleceği duyuruldu.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0