Snapdragon 810'lu Note 4 Test Aşamasında!

0
0
0
0
0
Samsung'un şu andaki en güçlü telefonu olan Galaxy Note 4, Snapdragon 810'la birlikte gücüne güç katıyor!
Artık ritüelleşen Samsung'un her sene bir Galaxy S bir de geniş ekranlı Note serisi amiral gemi telefonlarının çıkışını dört gözle bekleyenlerimiz vardır. Bu seneki Note serisi telefonun 4. jenerasyonu, yani tam adıyla Samsung Galaxy Note 4 yine büyük ekran severler tarafından çok sevilmiş ve her zamanki yüksek satış rakamlarını yakalamıştı.

Ama özellikle Note serisi telefondarda pazarlara göre özellik farkı içermesi tartışma konusu olsa da bu şekilde olmasına rağmen talepler hep yüksek olmaya devam ediyor. Bir tarafta dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 805, diğer tarafta ise sekiz çekirdekli Samsung Exynos 7 Octa işlemcisi bulunuyor. Karşılaştırıldıklarında birbirine çok yakın olan iki işlemci için şu ya da bu daha iyi şeklinde tartışmalar süregelmeye devam ederken, Samsung'un Qualcomm tarafındaki (hatta şu anda herhangi bir firma ayırt etmeksizin) en iyi işlemci olan Snapdragon 810 işlemcisiyle güncellenmiş versiyonu çıkacağı söyleniyor.Snapdragon 805'e göre çok daha iyi bir performans gösteren, 8 çekirdek sayısına çıkartılmış Snapdragon 810'da geliştirilmiş ve birçok yeniliği bulunan Andreno 430 grafik işlemcisi bulunmakta. Hali hazırda çok iyi performans sağlanan Snapdragon 805'li ve Exynos 7'li Note 4'ün Snapdragon 810 versiyonu büyük yankı uyandıracaktır.

Son olarak çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bir bilgi bulunmayan cihazın tıpkı amcaoğlusu Galaxy S5 LTE-A modeli gibi Güney Kore'ye operatörlerine özel olacağını belirtelim. Tabiki ilerleyen zamanda Avrupa'ya gelir mi bilinmez. Sanırım her zamanki gibi Türkiye'de de satışa çıkmayacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0