• Anasayfa
  • Mobil
  • Snapdragon 820 Kullanan Samsung Galaxy S7'nin AnTuTu Sonuçları Paylaşıldı!

Snapdragon 820 Kullanan Samsung Galaxy S7'nin AnTuTu Sonuçları Paylaşıldı!

0
0
0
0
0
Samsung'un bu ay içerisinde tanıtacağı Galaxy S7'nin AnTuTu sonuçları sızdırıldı. Sonuçlar, 2 farklı işlemci modeli bulunacak olan telefonun Snapdragon 820 işlemcili olan modeline ait.
Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S7'yi tanıtmasına sadece birkaç gün kaldı. Güney Koreli teknoloji devinin yeni telefonunu tanıtmadan önce yürüttüğü çalışmalar sayesinde uzun bir süre telefonun özelliklerine ve fotoğraflarına ulaşılamamıştı. Ancak tanıtım gününe yaklaştığımız her bir gün, yeni bir özellik gün yüzüne çıktı.

Son paylaşılan bilgilere göre Galaxy S7'nin özelliklerini sızdıran firmalar arasına AnTuTu Benchmark testinin geliştiricileri de eklendi. Galaxy S7'nin AnTuTu sonuçlarını paylaşacağına söz veren geliştiriciler, söz verdikleri tarihte, bugün, sonuçları paylaştılar. İki farklı işlemci modeline sahip olacak olan telefonun sadece Snapdragon 820 işlemcili modelinin test sonuçlarını paylaşan AnTuTu, uzun süredir beklenilen akıllı telefonun oldukça iyi özelliklere sahip olacağını bir kez daha gösterdi.Testte 125.288 puan almayı başaran Galaxy S7 prototipi, yaklaşık 82.000 puan alan Galaxy S6 Edge Plus'ı büyük bir farkla geride bırakmış gibi görünüyor. Diğer telefonlarla karşılaştırıldığı zaman liderliği Apple iPhone 6S Plus'tan almayı başaramamış olan Galaxy S7, bunu başarmaya oldukça yaklaşmış. Ancak şunu hatırlamakta fayda var: iPhone 6S Plus'ın ekran çözünürlüğü sadece 1920 x 1080, öte yandan teste sokulan Galaxy S7 prototipinin ekran çözünürlüğü 2560 x 1440. Daha yüksek çözünürlüklü ekranların görüntü kalitesi ve 3D testlerinde daha az puan aldığını biliyoruz. Toplam sonuca büyük bir etkisi olan 3D performans testi, Galaxy S7 eğer iPhone 6S ile aynı ekran çözünürlüğüne sahip olsaydı ona liderliği rahatlıkla kazandırırdı. %77 oranında daha fazla ekran pikseline sahip olan Galaxy S7'nin kullandığı Snapdragon 820, AnTuTu sonucuna göre oldukça iyi bir performansa sahip.Galaxy S7'nin hala Exynos işlemcili modelininin test sonuçları paylaşılmadı. Bu işlemcinin de sonuçlarının paylaşılmasıyla hangi işlemcinin iyi olduğu konusunda yorumlarımızı yapabiliriz.

Kaynak: PhoneArena 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0