Snapdragon 823'lü HTC 10 Mini Geliyor!

0
0
0
0
0
Herkes HTC'nin yeni amiral gemisi HTC 10'u bekliyor ancak Çinli firmanın bir canavarı daha geliyor.
Yılın merakla beklenen amiral gemisi telefonlarından HTC 10'un resmi olarak görücüye çıkması için artık sayılı günler kaldı. Ve açık konuşmamız gerekirse telefona dair tasarımından tutun da barındırdığı özelliklere kadar çoğu şeyi sızıntılar sayesinde öğrendik.

Yani artık geriye HTC 10'un resmi olarak karşımıza çıkması kaldı. Ancak anlaşılan HTC'nin amiral gemisi cihazının dışında ''minik'' bir süprizi de var. Bugün sızdırılan bilgilere göre HTC'den birde HTC 10 Mini geliyor. Üstelik ''Mini'' dediklerine bakmayın, baya sağlam geliyor.Özellikleri sızdırılan telefon bizde ''tutmayın küçük enişteyi!'' etkisi yaptı diyebiliriz. 4.7-inçlik muhtemelen 1080p ekrana ve 4GB RAM'e sahip olan telefonda çipset olarak ise Snapdragon 823 olacak. 

Snapdragon 823, 820 modeli ile aslında hemen hemen aynı diyebiliriz. Ancak 823'te bulunan quad-core Kyro işlemci daha yüksek saat hızına sahip. Bu arada HTC 10 Mini, Snapdragon 823 ismini duyduğumuz ikinci telefon. Birkaç gün önce Xiaomi Mi Note 2'nin de 823 ile gelebileceğinden bahsetmiştik.Evet ''küçük eniştemizin'' sızdırılan özellikleri şimdilik bu kadar. Telefonun henüz fiyat konusunda bir bilgisi mevcut değil. Tanıtılacağı tarih olarak ise Eylül ayı işaret edilmekte. Bu arada HTC 10'un tanıtım etkinliğinin de 12 Nisan'da İstanbul'da düzenleneceğini ve Webtekno olarak etkinliğe katılıp sizleri bilgilendireceğimizi de söyleyelim.

Kaynak: GSMArena 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0