Sony Akıllı Telefon Pazarından Çekilebilir

2
0
0
0
0
Sony'nin oldukça sağlam ve iyi özelliklere sahip telefonlarla gönlümüzde yer eden Xperia serisini bundan sonra görememe ihtimalimiz bulunuyor.
Sony'nin gerek bilgisayar, gerek televizyon gerekse kamera konusundaki tecrübelerini toplayarak karşımıza çıkardığı mobil platformdaki Xperia ailesi telefonlar neredeyse her zaman kullanıcılarını oldukça memnun eden ve üstün performans sağlamasıyla bilinirler.

Diğer bir yandan Xperia Z serilerine verdiği yazılımsal destek ile de kullanıcılar tarafından ayrı bir saygı duyulan firma, Ericsson'u satın almasıyla atıldığı akıllı telefon piyasasından çekilebilir! Her ne kadar kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen ve özellikle kamera detaylarıyla ön plana çıkan cihazlar Sony tarafından kar ve gelir manasında pek mutlu etmediğini biliyoruz.Japon devi teknoloji firması bu memnuniyetsizliğe fazla katlanamayacak gibi duruyor. Son dönemlerde satışı düşen ve şirketi zarara sokmaya başlayan mobil departman Samsung, Apple, HTC gibi firmalarla yarış sürdürürken arkadan gelip ciddi manada rakip olmaya başlayan Huawei, Xiaomi ve OnePlus gibi firmaların da katılmasıyla daha zora girmiş gibi görünüyor. Hatta ortaya çıkan detaylara göre Sony kendi mobil platformları bölümüne 1 yıllık süre verdi ve bu süreçte herhangi bir iyileşme olmaması durumunda 2017 yılında Xperia telefonlar göremeyebiliriz.

Sony başkanı Kazuo Hirai tarafından yapılan yoruma göre bu süreç akıllı telefon üretimi için çok önemli ve bekledikleri gibi gitmemesi durumunda bu departmana ayırdıkları bütçeyi ve çalışmaları diğer sektörlere yapabileceğini dile getirdi. Yani olur da Sony istediğini alamazsa artık Sony pazardan çekilerek bu bütçeyi özellikle bilgisayar ve oyun, yani PlayStation kısmına aktarabilir.Açıkcası Sony'nin böyle bir hamlesinin yanlış olacağını düşünüyorum. Çünkü hem şahsi hem de sizlerin yazdıkları yorumlara göre Android platformunda en çok satılan Samsung cihazları olsa da kullanıcıların en çok memnun kaldığı Sony gibi duruyor. Ayrıca Xperia Z ailesinde oldukça başarılı olan firma 6 ayda bir yeni bir üst seviye telefon yerine yılda bir ürüne dönerek satışlardan daha iyi gelir elde edebilir diye düşünüyorum. Çünkü şu anda bile 2 model geride kalan Xperia Z3 sadece ön kamera performansı dışında oldukça satın alınabilir ve gayet iyi bir cihaz olarak devam etmekte.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0