• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony Artık Yılda Sadece 2 Xperia Modeli Üretecek ve Batarya Performansı %40 Artacak!

Sony Artık Yılda Sadece 2 Xperia Modeli Üretecek ve Batarya Performansı %40 Artacak!

0
0
0
0
0
Sony'nin mobil cihazları olan Xperia ailesi için %40 daha iyi performans ve uzun ömürlü olacak bir batarya teknolojisi üzerinde çalışıyor.
Mobil sektörde kişilerin telefon tercihleri için artık binlerce seçenek var. Firma bazında Apple, Samsung, Sony, HTC, LG ve Microsoft gibi firmalar ön plandayken aslında yüzlerce firma bu sektörde faaliyet gösteriyor.

Tabii her firmanın önemli avantajları da var. Konumuz olan Sony bunu özellikle batarya performansı noktasında gösteriyor. Birçok cihazı batarya performans testlerinde tepeye oynayan firma bunu çok daha geliştirerek %40 batarya performansını arttıracak bir sistem üzerinde çalıştığı ve önümüzdeki modellerde bunu görebileceğimize dair detaylar ortaya çıktı.Ama asıl bomba ise bu değil. Birçok uzak doğu kaynağına göre Sony firması Android'in Apple'ı olmaya niyetli gibi görünüyor. Nasıl mı? Tıpkı Steve amcanın kurduğu şirketin son dönemlerde yaptığı yılda sadece 2 telefon üretme durumu olacak.

Yani Xperia Z ailesine dönük bir hareket olacağını bildiğimiz bu durumda otoriteler eğer bu gerçekleşirse Xperia Z ve Xperia Z Compact olarak iki cihaz ortaya çıkabileceği ve bu şekilde devam edeceğini düşünüyor. (Bu da demek oluyor ki Z5 Premium'un ekstraları Z'ye getirilecek)

Şu anda %100 gibi bir kesinlik bulunmuyor olsa da Sony'nin birçok model çıkartmak yerine sadece 2 model çıkartacak olması açıkcası firma için süper bir adım olabilir. Yıl boyunca 2 model üzerinde çalışmak performans ve yazılım noktasında ciddi artış sağlayacakken güncellemeleri de Nexus ve Android One cihazları ardından hemen alabilecek bir potansiyele getirecektir. Aynı zamanda Sony kullanıcıları "Benim telefonuma niye güncelleme gelmedi, oysaki yeni çıktı" gibi bir dert ile uğraşmayacaklar.

Sizce Sony'nin böyle bir işe kalkışması doğru bir karar mı olur yanlış mı, aşağıdaki anketimizden görüşünüzü oylayabilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0