• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony'den Kullanıcılarına Özel Android Marshmallow Deneme Programı

Sony'den Kullanıcılarına Özel Android Marshmallow Deneme Programı

0
0
0
0
0
Sony, henüz Android Marshmallow'a geçmemiş olan Xperia kullanıcılarına Android 6.0'ı deneme fırsatı sunuyor.
Android 6.0 Marshmallow, Ekim ayında dağıtılmayan başladı. Fakat aradan birkaç ay olmasına rağmen henüz 6.0 güncellemesi almış cihazların sayısı oldukça az diyebiliriz. Şu an için güncellemeyi alan cihazların neredeyse tümü, firmaların ''amiral gemisi'' olarak adlandırabilecekleri modeller.

Xperia Z5 de bunlardan biri. Sony cephesinin amiral gemisi olan Xperia Z5, birkaç gün önce Android Marshmallow güncellemesi almaya başladı. Diğer Xperia cihazları Z2, Z3 ve Z3 Compact sahiplerinin güncelleme için biraz daha beklemesi gerekiyor. Fakat Sony, bu modelleri kullanan kullanıcıları da düşünmüş.Google Play Store'a Xperia Beta Program adlı uygulamayı koyan Sony, bu uygulama ile Xperia Z2, Z3 ve Z3 Compact kullanıcılarına Android 6.0'yı deneme fırsatı sunuyor. Şu an için uygulama belli bölgelerde kullanıma sunulmuş durumda ve kullanıcı sayısında bir kısıtlama söz konusu (yani ülkemizde kullanıma sunulur mu ya da sunulursa kaç kişi bundan yararlanabilir henüz bilemiyoruz).

Buna karşın eğer Xperia Z2, Z3 ya da Z3 Compact sahibiyseniz ve Android 6.0'ı merak ediyorsanız sadece bu ayın sonuna kadar beklemeniz gerekiyor. Zira Xperia Z5 için Android 6.0 dağıtımına ilk olarak ülkemizden başlayan Sony, ay sonuna kadar saydığımız modellere de Android 6.0'ın geleceğini açıklamıştı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0