• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony'den "Pazardan Çekilme" Haberleri İle İlgili Açıklama Geldi!

Sony'den "Pazardan Çekilme" Haberleri İle İlgili Açıklama Geldi!

0
0
0
0
0
Sizlere dün paylaştığımız Sony'nin Xperia ailesinin mensubu olduğu mobil pazardaki satış memnuniyetsizliği nedeniyle 2017 yılında pazardan çekilmelerine ilişkin dolaşan haberlere CEO Kazuo Hirai'den cevap gecikmedi.
Bildiğiniz gibi Sony markalı Xperia ailesinde bulunan telefonlar oldukça şık ve üst seviye donanıma sahip olmaları ile bilinirler. Özellikle orta seviyede çok iyi fiyat/performans ürünleri çıkaran firma aynı zamanda diğer firmalardan farklı olarak güncelleme desteği konusunda da oldukça başarılı bir çizgide devam etmekte. Ancak gel gelelim bir süredir söylenti olarak dolaşan ve dün buradan paylaştığımız haber ile ihtimali yüksek olarak gösterilen Sony'nin mobil tarafını piyasadan çekerek bu bütçeyi PlayStation'a aktaracağı gerçeği bir anda büyük tepkiler topladı.

Hemen bunu fırsat bilen Reuters gazetesi ise Sony'nin CEO'su Kazuo Hirai'ye ulaşarak durumu teyit etmek istedi. İyi ki de yapmışlar, çünkü bu haberler görünüşe göre asılsız çıktı.2014 yılı satışlarına göre Japonya'daki akıllı telefon satışlarının %17.5 gibi iyi bir rakamına sahip olan Sony, Kuzey Amerika'da ise %1'in altında bir satış yakaladı. Avrupa ve Asya genelinde de pek iyi gözükmeyen bu durumu kabul eden Sony basın sözcüsü Yoshinori Hashitani, "Şu an için mobil departmanımızı kapatma gibi bir düşüncemiz yok. Önümüzdeki sene zararda olan bu departmanı kara geçireceğimizden eminiz, planlarımız istediğimiz gibi ilerliyor." şeklinde bir mesaj vererek Xperia model adını taşıyan ürünleri daha pazarda ve raflarda göreceğimizi belirtiyor.Yani Sony mobil deparmanının şu anda zararına üretim yaptığının farkında. Ancak kendi stratejileri ile bunu önümüzdeki sene kar konumuna geçireceklerinden eminler. Fakat geçmemesi durumunda da ne gibi bir karar çıkar bilemiyoruz. Ama şimdilik birinci ağızdan gelen bilgilere göre Sony'nin pazardan çekilme gibi bir planı ve bir düşüncesi yok gibi görünüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0