Sony, Telefonlar İçin DSLR Makineler İle Kapışacak Yepyeni Sensörünü Duyurdu!

0
0
0
0
0
Birçok telefon üreticisinin kamera noktasında ilk tercih ettiği firma olan Sony, yeni kamera sensörünü duyurdu.
Günümüz akıllı telefonlarının en önemli detaylarından biri tabiki de kamera oldu. Megapiksel megapiksel kameralarla yanımızda (eğer çok daha ilgili ya da meraklı değilsek) DSLR gibi sağlam cihazları taşımamıza gerek kalmadan oldukça kaliteli çekimler yapabilmekteyiz. Hatta geçtiğimiz sene RAW formatına bile destek vermeye başlayan bu kameraların çoğunluğu için sensör sağlayan firma Sony olarak dikkat çekiyor.

Şimdi ise yepyeni bir sensörünü tanıtan firma bizlere ilerleyen zamanlarda akıllı telefonlarda göreceğimiz bir sensörü göstermiş oldu.
 

IMX318 kod adına sahip olan ve 22.5MP çözünürlüğündeki bu sensör, Hibrit AF ve 3 yönlü EIS desteği ile beraber önemli bir sensör olmasıyla dikkat çekmekte. Fokus süresi 0.03sn gibi inanılmaz hızlı olacak olan bu sensör, Xperia Z5'teki 0.05sn gibi başarılı fokuslama yapan kameradan çok daha iyi olacak. 60fps video çekerken de bu süreyi 0.017sn kadar kısaltan sensör, özellikle Xperia Z6'da karşımıza çıkabileceğini düşünüyorum.
 

3 yönlü EIS, yani elektronik imaj sabitleme özelliği bulunan sensör, hem yukarı aşağı hem sağ sol ve hem de çapraz şekilde hareket edebileceği için çekeceğiniz videoların daha stabil olmasını ya da fotoğraf çekme anında olabilecek el titremelerini absorbe edebilecek. 1/2.6 tipi bir sensör olmasıyla 22.5MP çözünürlüğünü barındıran bu arkadaşımız özellikle üst seviye akıllı telefonlarda ve aynı zamanda dronelarda kullanılması bekleniyor.

Meraklısı için tüm özelliklerini de aşağıdaki görselden görebilirsiniz;

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0