• Anasayfa
  • Mobil
  • Mobil Fotoğrafçılığın Kaderi Sony ILCE-QX1 İle Değişiyor mu?

Mobil Fotoğrafçılığın Kaderi Sony ILCE-QX1 İle Değişiyor mu?

0
0
0
0
0
Mobil Fotoğrafçılığın Kaderi Sony ILCE-QX1  İle Değişiyor mu?
Sony'nin IFA fuarından önce yeni bir akıllı telefon takılabilir kamerası tanıtacağı sızdırılmıştı. Ancak sızan haberler bir yere kadar doğru diyebiliriz. Çünkü Sony bu sefer telefonlara takabileceğimiz bir lens değil, E-mount lensleri akıllı telefonlarımızda kullanabileceğimiz bir aparat gösterdi bizlere.
Sony'nin IFA fuarından önce yeni bir akıllı telefona takılabilir kamerası (çok güzel oldu bu tabir) tanıtacağı sızdırılmıştı. Ancak sızan haberler için bir yere kadar doğru diyebiliriz. Çünkü Sony bu sefer telefonlara takabileceğimiz bir lens değil, E-mount lensleri akıllı telefonlarımızda kullanabileceğimiz bir aparat gösterdi bizlere.

Bu aparat APS-C sensörünü örnek alarak geliştirmiş. Sony ILCE-QX1 olarak isimlendirilen aparat sayesinde dslr'larımızda kullandığımız lensleri telefonlarımıza takabileceğiz. Zaten şu bir gerçek ki, fotoğraf makinesinden ziyade görüntüyü makineye aktaran lens, fotoğrafın kalitesi açısından çok daha önemli (yazar burda megapiksele takılmayın demek istiyor). Yani bu tarz teknolojiler sayesinde belki de yakın gelecekte dslr'larımızı tamamen rafa kaldırabiliriz.

Sony'nin daha önce çıkarmış olduğu QX10 ve QX100 modeli lensleri telefonlarımıza takabiliyorduk. Ancak sadece bu lenslerin izin verdiği ölçüde çekimler yapabilyorduk. QX1 sayesinde artık dilediğimiz lensi telefonumuza takıp Instagram, Facebook gibi sosyal ağlarda like'ın dibine vurabilirsiniz. Fiyat olarak muhtemelen önceki lenslerden pahalı olacak olan QX1'i merakla bekliyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0