• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony'nin iPhone 6'dan İnce 4K Televizyonu Satışa Çıkacak

Sony'nin iPhone 6'dan İnce 4K Televizyonu Satışa Çıkacak

0
0
0
0
0
Sony, son zamanların popüler çöznürlüğü olan 4K (UHD) için öyle bir televizyon üretti ki, inceliği iPhone 6'dan bile az!

Sony'nin son dönemde telefonlar ile adını duyuyor olsak da bildiğiniz üzere birçok alanda en sağlam şirketlerden biridir. (Fiyat konusunda da öyleler maşallah)

Şimdi ise bir çılgınlık yapan Sony mühendisleri yeni bir 4K çözünürlüğüne sahip televizyonu sene başında CES'te tanıtmışlardı. Fakat çılgınlık kısmı tabiki 4K olması değil. Sonuçta artık yaygınlaşan bir teknoloji bu.

Asıl özelliği ise iPhone 6'dan bile ince oluşu.. Yani inceliği tamı tamına 5.08mm!Sony'nin en son tanıttığı Süper ince 4K televizyonu gerçekten hayretler içerisinde bırakıyor.  X900C ve X910C adındaki iki yeni modeli 55, 65 ve 75 inç boyutlarında karşımıza çıkıyor.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi çerçevesiz bir yapıda olan bu yeni televizyonlar inceliği de hesaba katınca inanılmaz zarif bir görüntüye sahip oluyorlar. Yani duvara monte etseniz ve ekrana bir doğa resmi koysanız bir tablo ya da çerçeve hissi verecek kadar gerçekçi olabilirler.UHD, yani 4K çözünürlüğünde olduğu için 3840x2160 çözünürlüğüne sahip olan televizyonlar içerilerinde bulundurdukları yeni X1 işlemcisi sayesinde bir önceki modellerine göre daha geniş bir görüş açısı, daha parlak ve canlı bir görüntü sağlıyor.

Google'ın Android TV platformuyla beraber gelen bu iki model böylelikle hem akıllı televizyonlar arasındaki yerini bularak aynı zamanda Google Play, Hulu, Youtube, Amazon Instant Video ve Netflix servislerine bağlantı sağlıyor. (Amazon, Hulu ve Netflix ülkemizde maalesef aktif değil)Ayrıca markası Sony olması nedeniyle X900C modelinde ayrıca PlayStation Now da bulunuyor. Yani Sony'nin bulut teknolojisine ulaşarak konsolunuz olmasa bile PlayStation 3 oyunlarını bu televizyon vasıtasıyla oynayabiliyorsunuz.Sonuç olarak bir genel manada baktığımızda 5.08mm inceliğinde 65 inç boyutunda Google Anroid TV özellikli ve PlayStation Now ile donatılmış bir 4K televizyon düşünün. Ama şimdilik fiyatını düşünmeyin, çünkü daha belli değil. (Belli olunca düşünmekten vazgeçeceğiz zaten)

Ama gelen bilgilere göre bu televizyon yaz aylarında satışa çıkacak.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0