• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony Kendi Telefonlarını Üreteceği Fabrika Kuruyor!

Sony Kendi Telefonlarını Üreteceği Fabrika Kuruyor!

2
1
0
0
0
Önümüzdeki sene mobil departmanı kapatacağı söylentileri dolaşmış olan Sony, bu söylentilere tokat gibi cevabı kendi telefonlarını üreteceği fabrikası ile verecek.
Bildiğiniz gibi bundan birkaç hafta önce teknoloji çevrelerinde yoğun olarak Sony'nin düşük satışları sebebiyle pazardan çekilerek bu mobil sektörüne aktardığı parayı PlayStation ve diğer hizmetlerine aktaracağı konuşulmaktaydı. Sonradan da Sony tarafından böyle bir durum olmadığına dair açıklama gelmişti. Şimdi ise çok daha büyük bir durum ortaya çıktı.

Adamlara mobil pazardan çekilecek derken Sony buna deyim yerindeyse tokat gibi bir cevap niteliğinde Tayland'da telefon fabrikası kuracağını açıklayarak cevap vermiş oldu.Hatta bu planın 20 yıllık bir plan olduğu ve diğer fabrikalardan farklı olarak direkt bir Sony fabrikası olacak olan bu mekanda telefondan sıfırdan üretilerek baştan sona Sony imzası taşıyacak. Buna örnek olarak iPhone verebiliriz. Örneğin Apple tasarımını Amerika'da yaptığı cihazları Çin'de Foxconn'a ürettirip satan bir firma iken Sony tüm aşamalarını kendi fabrikasında yaparak bir fark yaratacak. Aynı zamanda gelirin tamamı da kendine alarak da ciddi bir kar artışı sağlayacak olan firma 2016 yılıyla beraber bu çalışmaların meyve vereceğini belirtiyor.Yani gerekli malzemeler temin edildikten sonra cihazın kasası, ekranı, kamerası hatta çipseti bile Sony tarafından montajlanarak sunulacak olan yeni Xperia cihazları 2017 yılı ile beraber Sony'e ciddi kar getireceği şeklinde yorumlanıyor. Bakalım bu durum Sony tarafında ve özellikle cihaz fiyatları olarak ne gibi değişiklikler sunacak.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0