Sony'den Çerçevesiz Telefon: Lavender

1
0
0
0
0
Sony, OmniBalance tasarımı ile tanınıyor olsa da kendi sınırlarını aştığı yeni ve çerçevesiz bir model ile karşımıza çıkacak. Lavender, yani lavanta adını alacak olan yeni cihaz, özçekim odaklı olarak geliyor.
Dün sizlere kencimde detaylı olarak anlatmaya çalıştığım, firmaların hep aynı tasarıma sahip cihazlar çıkarmalarını "Her Marka Neden Hep Aynı Tasarıma ve Özelliklere Sahip Telefonlar Üretiyor?" başlıklı yazımda da belirttiğim gibi firmalar kendi profillerini oluşturmak amacıyla tek tip tasarıma giderler.

Ayrı bir tasarımı aynı seri yerine farklı bir modelde görebileceğimizden de bahsettiğim yazıda bir nevi Sony'den cevap geldi. Lavender adını (ya da kod adı bu) alacak olan cihaz, tamamen çerçevesiz bir yapıda ve özçekim odaklı olarak karşımıza çıkacak."Lavender" adı size birşeyi çağrıştırmıştır. Özellikle oda parfümlerinde görmekteyiz. Türkçesi ise lavanta. Evet, bir telefona lavanta model adı vermek nasıl olur bilinmez ama kaynaklar bunu gösteriyor.

Neyse, biz ayrıntıya takılmadan bu ince ve çerçevesiz telefonumuzun ortaya çıkan özelliklerinden bahsedelim;Sony Lavender'in ekran boyutu şu an için bilinmiyor. Ama görsellerden de anlayacağınız gibi küçük de değil. Tahminim 5.2 ya da 5.5 inç yönünde. Bir ihtimal 6 inç'e de varabilir. Çünkü oldukça büyük de görünüyor.

İşlemci tarafında ise 8 çekirdekli ve 1.7GHz hızında çalışan MediaTek MT6752 çipsetine yer verilen cihazda 2GB RAM de bulunacak. Kamera kısmında Exmor IMX214 sensörünü barındıran 13MP bir arka kamera ve 5MP ön kamera ile süslenen cihaz tasarımına göre biraz hayal kırıklığı yaratan özelliklere sahip.Doğal olarak Android 5.0 Lollipop ile ortaya çıkacak olan Lavender'in şu anda tam olarak detaylı bilgileri maalesef bulunmuyor. Teknik özellikler olarak orta seviye denebilecek değerlerde olması tasarımına rağmen satışını baltalayabilir. Eğer bu söylentiler yerine üst seviye özellikler ile çıkarsa da Xperia Z4 modelinin satışlarını da direkt olarak etkileyecektir.

Sızıntılardan sonra kısa sürede detaylanacağını düşündüğüm Sony Lavender'in tanıtımı ile bizlere neler sunacağını hep beraber göreceğiz.

Kaynak: Nowhereelse
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0