• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony’nin Gizemli Telefonuna Ait İlk Görseller de İnternete Düştü

Sony’nin Gizemli Telefonuna Ait İlk Görseller de İnternete Düştü

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz hafta özellikleri ortaya çıkan F8331 kod adına sahip Sony Xperia modelinin görselleri de ortaya çıktı.
Bir önceki hafta Sony’nin Xperia serisine ait yeni modelinin ortaya çıkan GFXBench sonuçlarının ardından aynı telefonun görselleri de internete düştü. GSMArena’nın paylaştığı fotoğraflara baktığımızda cihazın, Xperia’ların klasikleşen tasarımından farklı bir şekilde geleceğini görüyoruz.

Bu zamana kadar duyurusu yapılmayan cihazların genelde ilk önce render görüntüleri ortaya çıkardı fakat bu sefer direkt fabrika çıkışlı bir telefonla karşı karşıyayız. 

Xperia X Performance modeline göre biraz daha büyük ekrana sahip olacak Xperia F8331, 1080p ekran çözünürlüğüne ve 4K video kaydedebilme özelliğine sahip olacak. Kavisli tasarımdan vazgeçilerek hem sağ hem de sol kısmı düz olacak şekilde gelen cihazın arka kısmında çift LED flaşlı yeni bir kamera modülü ve alt kısmında da LG G5’in çıkarılabilir bataryasına benzer bir panel bulunuyor. 

 

Alt kısmında ise artık yeni üst düzey telefonlarda görmeye alıştığımız USB Type-C port girişinin olduğu görülüyor. Eğer yeni Xperia modeli bu şekilde gelecekse, Sony’nin USB Type-C portuna sahip ilk telefonu bu model olacak. 

Cihazın ne zaman duyurulacağına dair net bir fikrimiz olmasa da Eylül ayında yapılacak IFA kongresinde tanıtılabileceğini düşünüyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0