Sony'den Google Glass'a Rakip: SmartEyeGlass

0
0
0
0
0
Sony'den Google Glass'a Rakip: SmartEyeGlass
​Giyilebilir teknolojik ürünlerin gün geçtikçe daha popüler olduğu son zamanlarda Google Glass’a pek fazla rakip çıkmadı. Fakat bu yine de Google Glass’a alternatif olabilecek bir gözlüğün olmadığı anlamına gelmiyor. Sony’nin çıkardığı SmartEyeGlass isimli prototip, CES 2014’te görücüye çıktı.
Giyilebilir teknoloji ürünlerin gün geçtikçe daha popüler olduğu son zamanlarda Google Glass’a pek fazla rakip çıkmadı. Fakat bu yine de Google Glass’a alternatif olabilecek bir gözlüğün olmadığı anlamına gelmiyor. Sony’nin çıkardığı SmartEyeGlass isimli prototip, CES 2014’te görücüye çıktı.
 
İlginç bir görüntüsü olan cihazda ivmeölçer, jiroskop, elektronik pusula, ortam ışığı sensörü ve 3 MP’lik bir kamera bulunuyor. SmartEyeGlass’ın yazılım geliştirme araçsetini yayınlayan Sony, mart ayının sonundan itibaren cihazın geliştiricilerin elinde olacağını açıkladı.


 
Pil kurulumu dışında cihazı Google Smart’tan ayıran en temel özellik, Sony’nin bilgileri kullanıcıların görüşüne yerleştirmek için yeşil monokrom bir ekran kullanılıyor. Android işletim sistemli tüm akıllı telefonlarla eş zamanlanabilecek olan SmartEyeGlass, gözlüğü takan kişiye bildirimler ve navigasyon bilgilerini aktarabilecek. Sony cihazı konsept aşamasının ötesine taşımaya hazırlanırken, gerçeklik üzerine yoğunlaşan yazılımcıları da bünyesine katmak istiyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0