Sony 'SteadyShot' Özelliğini Videoda Tanıttı

2
1
0
0
0
Sony dijital olarak optik imaj sabitleme görevini gören SteadyShot özelliğini yayınladığı bir videoda tanıttı.
Hatırlayacak olursanız Sony, bu yıl Ocak ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde yeni akıllı telefonu serisi Sony Xperia X'i tanıtmış ve tanıtımdan kısa bir süre sonra artık Sony Xperia Z serisinin devamının gelmeyeceğini açıklamıştı. Bu haber Sony hayranlarını üzmesine rağmen şirket Z serisiyle son dönemde yakaladığı başarızlık algısını yok etmek için böyle bir karar alma durumunda kaldı.

Sony'nin akıllı telefon piyasasında yeni bir sayfa açtığı Sony Xperia X serisindeki Sony Xperia X ve X Performance modelleri üst seviye cihazlar olmasına rağmen kameralarında optik imaj sabitleme özelliği (OIS desteği) bulunmuyordu. Sony OIS desteği yerine SteadyShot özelliğiyle yazılımsal olarak görüntünün sarsılmasını engelleyeceğini açıklamıştı.Sony geçtiğimiz gün yayınladığı bir videoyla birlikte SteadyShot özelliğini gösterdi. Aslında bir kesimin OIS kadar başarılı olamayacağını iddia ettiği SteadyShot özelliği videoda göründüğü üzere OIS destekli bir kameradan bile daha iyi şekilde sarsıntıları engelleyebiliyor. Aslında bu özelliği Sony ilk defa kullanmıyor, Sony daha önceki bazı modellerinde de SteadyShot özelliğine yer vermişti.

 O değil de Xperia X'ten hayır haber yok mu?

Aslında, hayır haber var. Sony cihazları Ocak ayında tanıtmasına rağmen henüz satışa sunmayacağını, cihazların satışa çıkması için yaz mevsimini bekleyeceğini belirtmişti. Sony Xperia X modelleri önümüzdeki aydan itibaren raflardaki yerini almaya başlayacak, aslında Sony de bir bakıma bunun hazırlığı için bu videoyu yayınlamış olabilir. Tabi tanıtılan bir telefonun üzerinden aylar geçtikten sonra satışa çıkması bazı kişilerde olumsuz bir algı yaratabilir.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0