• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony USB-C Bağlantılı Flash Belleğini Duyurdu

Sony USB-C Bağlantılı Flash Belleğini Duyurdu

0
0
0
0
0
Sony, 2016'da iyice popülerleşmeye başlayan USB-C bağlantısına sahip olan bir flash bellek duyurdu.
Teknik olarak daha eski olsa da ilk olarak MacBook'ta görmemiz ile beraber popülerleşmeye başlayan ve günümüzde birçok telefonun kullanmaya başladığı bağlantı teknolojisi olan USB 3.1 ya da bilinen adıyla USB-C, Sony kanadından bu sefer flash bellek olarak ortaya çıktı.

Şimdiye kadar hiç USB-C bağlantılı bir ürününü daha görmediğimiz Sony, ilk olarak hem klasik USB bağlantılı (Type-A) hem de USB-C bağlantısına sahip flash bellekleriyle 16GB/32GB ve 64GB depolama sağlayabilecek.USM-CA1 model koduna sahip olacak olan bu seride Windows, Mac ve Chorebook desteğinin yanı sıra Android işletim sisteminde de kullanılabilir yapıda olacak. 130MB/s transfer hızına sahip olan ve bu sayede USB-C bağlantısı kullanıldığında büyük dosyaları kısa sürede aktarabileceğiniz flash bellek için şu anda bşr fiyat bilgisi verilmedi. Ancak bu yıl ile iyice artacağı belli olan USB-C, birkaç yıl sonra USB-A'nın yerini alarak tüm elektronik cihazlarda varsayılan USB portu olacak gibi görünüyor.

Bu arada ufak bir tahminimi de buraya iliştirmek istiyorum. USB-C'ye adım atan Sony, bundan sonraki telefonlarında, özellikle Xperia Z6'da USB-C'yi kullanır mı dersiniz? Ben kullanacağını düşünüyorum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0