Sony Vaio'yu Sattı, Lenovo'ya Değil

1
0
0
0
0
Sony Vaio'yu Sattı, Lenovo'ya Değil
Lenovo'nun, Sony'nin Vaio bölümünü bünyesine katma düşüncesinde olduğunu söylemiştik. Buna karşılık Sony, Vaio'yu bünyesinde tutmaya devam edecek gibi görünüyordu. Ancak bilgisayar işinden tamamen çekilme düşüncesinde olan Sony, Vaio'yu sattı. ... ve Lenovo'ya değil!
Lenovo'nun Sony'den Vaio bölümünü almak istediğini yazmıştık. Ne var ki: Sony böyle bir satışa çok yanaşmamış gibi duruyordu.

Son gelişmeler ise aslında açıkça Sony'nin bilgisayar bölümünden çekilme niyetinde olsa dahi Vaio'yu Lenovo'ya satmak istemediğini gösterdi. Daha önceki söylentileri de onaylayarak Sony, Vaio bölümünü bir Japon kuruluşu olan Japan Industrial Partners'a (JIP) sattı.

Teknoloji konusunda küresel algının değiştiğini ve artık mobilin çok daha ön planda olduğunu vurgulayan Sony, miktarı gizli kalacak olan anlaşmayı onayladı ve bir süredir aslında kendisine yük olan Vaio bölümünden kurtuldu. Miktarı açıklanmayan satışın bu yılın Haziran ayında gerçekleşeceği söyleniyor ve anlaşma gereği JIP, Vaio bölümünden Sony'nin 250 - 300 işçisini de istihdam edecek.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0