• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony Walkman NW-ZX2 Satışa Sunulmaya Başlandı

Sony Walkman NW-ZX2 Satışa Sunulmaya Başlandı

0
0
0
0
0
Sony'nin efsane Walkman serisinin yeni versiyonu NW-ZX2 satışa sunulmaya başlandı. Genel özellikleri olarak muazzam bir cihaz olan ZX2 fiyat olarak ise biraz uçmuş.
Bundan tam 36 yıl önceydi. Sony piyasaya öyle bir alet sürdü ki 80'ler, 90'lar, hatta 2000'li yılların başları bile bu alet ile kasıp kavruldu. Evet tahmin edebileceğiniz gibi bahsettiğimiz şey Sony Walkman efsanesi.

Sony, Walkman ile yıllar boyunca piyasanın hakimi oldu. Ancak MP3'ün yaygınlaşması ve milenyum çağının gözdesi olan Apple'ın iPod'u ile Walkman artık nostalji olmuştu.

Ama kaderin cilvesi olacak ki, 2000'li yıllarda piyasayı elinde tutan iPod da akıllı telefonların çıkıp yaygınlaşması ile düşüşe geçti.

Artık insanlar için fotoğraf makinası da, müzik çalar da, VCD/DVD oynatıcı da, kısacası her şey akıllı telefonları oldu.Ancak Sony pes etmedi. Walkman efsanesini tekrar canlandırmak için pek çok girişimde bulundu. Çoğunda başarısız oldu, ama çabalamaya devam etti. Sonunda da ortaya NW-ZX2 gibi son derece iddialı bir cihaz çıktı.

Sony bu sefer Apple'ın iPod'unun karşısına wi-fi (802.11n) ve Android uygulamalarını indirmenizi sağlayan neredeyse telefon diyebileceğimiz NW-ZX2 ile çıkacak.Fiyatının hakkını veren son derece şaşaalı bir görüntüye sahip ZX2. 4-inch LCD ekrana sahip cihaz piyasadaki çoğu telefondan biraz daha büyük. Android 4.2 barındıran cihaz ile streaming özelliği barındıran uygulamarı indirebilirsiniz.

Son derece kaliteli bir ses sistemi sağalayan Sony S-Master HX digital hoparlöre sahip ZX2 ayrıca MP3, WMA, AAC, FLAC, AIFF, WAV, ALAC ve en önemlisi DSD formatlarının hepsini desteklemekte.

128GB sabit hafızası bulunan ZX2, 64GB'ye0 kadar destekleyen bir de microSD girişe sahip. ZX2 ayrıca Lithium-ion batarya ile 60 saate kadar kesintisiz MP3 dinleme olanağı da sunmakta.

Şık tasarımı, üstün özellikleri ile son derece dikkat çekici duran Sony Walkman NW-ZX2 1,199 dolardan (3,140 tl) satışa sunulmaya başlandı.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0