• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony Xperia C5 Ultra Çerçevesiz Full HD Ekran İle Geliyor

Sony Xperia C5 Ultra Çerçevesiz Full HD Ekran İle Geliyor

0
0
0
0
0
Sony tarafından daha önce Sony Lavender, yani Sony Lavanta adıyla ortaya çıkan yeni çerçevesiz telefonunun Xperia C5 Ultra olduğu kesinleşti.
Yaklaşık 2 ay önce sizlere bu haberimizden aktardığımız gibi çıkan görseller ile çerçevesiz ekrana sahip olacağı görülen yeni bir Sony telefonundan bahsetmiştik. O zaman ortaya çıkan bilgilere göre "Sony Lavender" yani Türkçe olarak "Sony Lavanta" kod adını taşıyan telefonun Xperia C5 Ultra modeli olduğu da kesinleşmiş oldu.

Xperia Blog adlı sitede görselleri sızdırılan bu yeni telefonun orta seviyedeki üstün tasarıma sahip telefonlar arasında yer alacağını söylemeliyiz. E5553 model adını taşıyan cihazın teknik özellikleri de bu tasarıma göre fena değil. Fakat orta sınıf yerine daha iyi özellikler ile donatılmış olsaydı çok daha iyi bir sonuç ortaya çıkabilirdi. Fakat Sony tarafında orta seviye kullanıcılara da şık telefonlar sunabilmek amacıyla yapıldığını düşündüğüm Xperia C5 Ultra, hem iyi hem de daha hesaplı telefon arayanlar için güzel bir çözüm olacağa benziyor.Teknik özelliklerini hatırlayacak olursak 5.5 inçlik çerçevesiz FullHD ekrana sahip olan bu cihaz MediaTek MT6752 çipseti ve 2GB RAM'i ile karşımıza çıkıyor. Exmor IMX214 sensörünü kullanan 13MP çözünürlüğünde ana kamerasının yanına led flaşa sahip 5MP ön kamera eşlik edecek olan telefonun Ağustos ayında tanıtılması bekleniyor.Hem inç boyutu olarak yaygın bir boyutu tercih edilmesi, ekranın büyüklüğünün ise çerçevesiz yapıda olmasıyla kasanın da ekstra alan teşkil etmenini önleyerek toparlayan firmanın bu telefon için uygulayacağı fiyat politikasına ait şu an için bir detay bulunmuyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0