• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony’nin Prototip Aşamasında 12 Milyon Dolar Harcanan Telefonu Kurtarıldı

Sony’nin Prototip Aşamasında 12 Milyon Dolar Harcanan Telefonu Kurtarıldı

1
0
0
0
0
Sony Xperia C5 Ultra’nın prototipi olduğu iddia edilen telefon, Brezilya polisi tarafından kurtarıldı.
Daha önce sızdırılan telefon haberlerine hemen hepiniz artık aşina olmuşsunuzdur. Fakat şimdiki sızdırılma haberi tüm zamanların en ilginci olabilir.

Olayın hikayesi tamamen Brezilya’da geçiyor. Söylenenlere göre Sony Xperia C5 Ultra’ya ait olduğu belirtilen prototip çalışma, Campinas’taki bir sertifikasyon firmasından çalındıktan sonra online olarak satışa sunulmuş ve bu prototipin geliştirilme aşamasında 12 milyon dolarlık bir harcama yapıldığı iddia ediliyor. 

Olaylardan haberdar olan Sao Paulo polisleri, müşteri kılığına girerek Sony Xperia C5 Ultra’nın prototipinin bulunduğu kişiyle iletişime geçip hırsızı yakalıyor. İşin bir diğer ironik kısmı ise polisler, ele geçirilen prototipi basına açık bir şekilde bırakarak fotoğraflarının çekilmesini sağladılar. Bu sayede @OnLeaks gibi Twitter’dan sızıntı fotoğraflar paylaşan kullanıcıların legal versiyonunu Brezilyalı polisler gerçekleştirmiş oldu.Konusu açılmışken Sony Xperia C5 Ultra’nın beklenen özelliklerinden de bahsedelim. Cihazın 5.5 inç büyüklüğünde ve 1080p çözünürlüğünde ekrana sahip olması bekleniyor. 8 çekirdekli MediaTek MT6752 işlemcinin bulunacağı cihazda 2 GB RAM ve LED flaşlı 13 MP çözünürlüğünde arka kamerasının olması bekleniyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0