• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony'nin Beklenen Telefonu Xperia M4 Aqua Tanıtıldı

Sony'nin Beklenen Telefonu Xperia M4 Aqua Tanıtıldı

1
0
0
0
0
Uzun zamandır merakla beklenen Dünya Mobil Kongresinde Sony, uzun zamandır üzerinde alıştığı Xperia M4 Aqua’yı teknoloji dünyasına tanıttı. Birçok farklı özelliği bünyesinde barındıran M4 Aqua’nın en dikkat çeken özelliği 1.5 metre derinliğe kadar 30 dakika boyunca suya karşı dayanıklı olması.

Uzun zamandır merakla beklenen Dünya Mobil Kongresinde Sony, uzun zamandır üzerinde alıştığı Xperia M4 Aqua’yı teknoloji dünyasına tanıttı. Birçok farklı özelliği bünyesinde barındıran M4 Aqua’nın en dikkat çeken özelliği 1.5 metre derinliğe kadar 30 dakika boyunca suya karşı dayanıklı olması.

IP68 sertifikasına sahip olan cihazı suya dayanıklı olarak geliştiren Sony, birde bu yetmezmiş gibi cihazın USB girişini kapatmayarak olayı şova dönüştürmeyi başarmış. Orta düzey akıllı telefonun diğer özellikleri arasında 5.2-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü üzeri camla kaplı IPS ekran, 64-bit sekiz çekirdekli Snapdragon 615 işlemci, . 2GB RAM, genişletilebilir 16GB dahili depolama, 2.400mAh pil kapasitesi, LED flaşla desteklenen 13 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kamera yer alıyor.

Xperia M4 Aqua, şirketin orta sınıf akıllı telefonları yeniden şekillendirme projesinin bir ürünü olarak gösteriliyor. Şirket üst sınıf akıllı telefonların özellik ve tasarımında değişikliğe giderek bu cihazların kullanıcıya daha uygun fiyatlarla ulaşmasını amaçlıyor. Xperia M4 Aqua da bu proje doğrultusunda Xperia Z3’ün OmniBalance tasarımını plastiğe dönüştürmüş. 136 gram ağırlığındaki Xperia M4 Aqua, Xperia Z3’e kıyasla oldukça hafif olacak şekilde tasarlanmış.

Android 5.0 Lollipop işletim sistemine sahip olan cihaz mercan ve gümüş renkleriyle 300 eurodan satışa sunulacak.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0