• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony Xperia X Serisi Modellerinin Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

Sony Xperia X Serisi Modellerinin Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

1
0
0
0
0
Sony, sonunda yeni X serisi telefonlarını Avrupa’da satışa sunmaya hazırlanıyor. Cihazların fiyatları ve satışa çıkarılacakları tarih aralıkları belli oldu.
Sony’nin 2016 Dünya Mobil Kongresi’nde duyurduğu yeni Xperia X serisi modelleri, Avrupa’da ön sipariş olarak satışa sunulmaya başlanıyor. Xperia X, Xperia XA ve Xperia X Performance modelleriyle birlikte tüm versiyonları, Avrupa’daki Sony Mobile Store’larda yerini aldı.

Ülkelere göre farklı şekilde fiyatlandırılan modellerin hangi ülkede hangi fiyatlarla satışa sunulacağına bir bakalım. Öncelikle Xperia XA’den başlayalım. X serisindeki en düşük özelliklere sahip olan bu model, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda gibi ülkelerde 299 Euro’dan işlem görecek. İspanya’da ise bu rakam  329 Euro’ya çıkıyor. Kabaca bir hesap yapacak olursak ülkemizde 1500 TL’ye yakın bir rakama denk geliyor.

Orta sırada bulunan Xperia X modeli ise ağırlıklı olarak 599 Euro’dan işlem görecek. Yine ülkelere göre +30 Euro olacak şekilde değişkenlik gösteriyor. Ülkemizde de muhtemelen 2000 TL civarında satışa sunulacak.
 

Son olarak Xperia X Performance. Bu model ise 699 - 729 Euro arasında seyreden fiyatlara sahip. Xperia X Performance için de muhtemelen 2500 TL ve biraz üzeri bir fiyatla gelecek. 

Cihazların fiyatları daha önce farklı kaynaklar tarafından aktarılmıştı fakat yine de Sony’nin resmi bilgilendirmeyi yapmasını beklemek gerekiyordu.Son olarak cihazların dağıtımına başlanacak tarihleri de aktaralım:

Xperia X                        - 23 Mayıs 2016
Xperia XA                     - 20 Haziran
Xperia X Performance   - 4 Temmuz
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0