• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony Xperia X ve Galaxy S7 Kamera Karşılaştırması

Sony Xperia X ve Galaxy S7 Kamera Karşılaştırması

1
0
0
0
0
Sony'nin yeni akıllı telefonu Sony Xperia X raflardaki yerini aldı. Peki Galaxy S7 ile kıyaslandığında nasıl bir kamera performansı sergiliyor?
Birçoğumuz için akıllı telefon satın alırken en önemli konuların başında kamera performansı geliyor. Hepimiz telefon almadan önce kamera performansıyla ilgili araştırmalar yapıyor ve muhakkak diğer cihazların kameralarıyla düşündüğümüz cihazın kamerasını kıyaslıyoruz, hal böyle olunca da akıllı telefon üreticileri her geçen gün kameralarını geliştirerek profesyonel çekim yapabilme yeteneği kazandırıyor.

Xperia Z serisiyle son dönemde düşüş yaşayan Sony, geçtiğimiz süre içinde yeni akıllı telefonları Sony Xperia X serisini piyasaya sürdü. Serinin ana telefonu olan Sony Xperia X'in merak edilen noktalarının başında ise kamera performansı geliyor. Daha önceki yazımızda Sony Xperia X'in kamerasını iPhone 6S ile kıyaslamıştık, bu defa Xperia X'in kamera performansını Samsung Galaxy S7 ile kıyaslıyoruz.Sony cihazların kamera performansının özellikle merak edilmesinin nedenlerinin başında Sony'nin birçok akıllı telefon üreticisi için kamera lensi sağlaması geliyor. Ancak Sony harika lensler üretse de yazılımıyla kamerada yeteri kadar performans sergileyemiyordu. Anlaşılan o ki Sony bu sorunu Xperia X'te çözerek hem yazılımsal hem de donanımsal olarak başarılı bir kamera ortaya koymuş.

Sony Xperia X'in kamerasına kısaca değinecek olursak cihazın 23MP çözünürlüklü f2.0 genişliğinde bir kamerası bulunuyor. Bu kamera donanımsal olarak OIS desteğine sahip değil ancak Sony'nin SteadyShot isimli yazılımsal özelliği sayesinde kamera titreşimleri engelleyebiliyor.

Öte yandan kıyasladığımız rakip Galaxy S7'ye baktığımızda cihazın 12MP çözünürlüklü f1.7 genişliğe sahip bir kamerası bulunuyor. Çözünürlük değeri her ne kadar düşük gibi gelse de Samsung yazılımsal başarısı ve kaliteli lensiyle birlikte şu anda dünyanın en iyi fotoğraf çeken telefonları arasında ilk sıralarda yer alan bir cihaz üretmiş.
 

 Sony Xperia X 

 Samsung Galaxy S7


 

 Sony Xperia X 

 Samsung Galaxy S7


 Sony Xperia X


 

 Samsung Galaxy S7 

 Sony Xperia X 

 Samsung Galaxy S7 

 Sony Xperia X 

 Samsung Galaxy S71
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0