• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony Xperia Z, Android 5.1.1 Güncellemesine Kavuştu!

Sony Xperia Z, Android 5.1.1 Güncellemesine Kavuştu!

0
0
0
0
0
Sony'nin Android Lollipop çıkışı ile duyurduğu "Xperia Z ailesi tüm Lollipop güncellemelerini alacak" duyurusu ardından yavaş yavaş tüm Android L sürümlerini dağıttığı Z ailesinde en son olarak Xperia Z de 5.1.1 güncellemesine kavuştu.
Bildiğiniz gibi Android cihaz kullanıcılarının en büyük sıkıntı çektiği durumlardan biri güncellemelerdir. Sadece üst seviye cihazlara dağıtılan yeni versiyonda ise bazı firmalar hala üst seviye olan cihazlarına yeni güncellemeleri vermeyerek tepki görmesiyle meşhurdur. İlk aklıma gelen iki firma ise Samsung ve LG. Örneğin Galaxy S3 ve Galaxy Note 3 hala iyi olmasına rağmen (Mesela LG G2) güncellemeleri niyeyse almıyorlar.

Ancak bu konuda her zaman takdiri hakeden firma hep Sony olmuştur. Hem oldukça iyi cihazlar sunan hem de Xperia Z'ye bile güncelleme vererek tebrikleri toplayan Sony, Android 5.0 Lollipop çıktığında yaptığı "Tüm Xperia Z ailesi üyesi telefonlarımız Lollipop'a sahip olacak" duyurusunu yerine getirmeye ve sözünün eri olduğunu göstermeye devam ediyor.Şimdiye kadar birçok telefonuna Lollipop'u veren Sony, şimdi de Xperia Z telefonuna Android 5.1.1 güncellemesini vererek deyim yerindeyse diğer cihaz kullanıcılarını kıskandırdı. Ayrıca Xperia ZL, Xperia ZR ve Xperia Tablet Z (Hem LTE hem Wi-Fi versiyonuna) modellerine de güncellemeyi dağıtmaya başlayarak kullanıcılarını sevindirdi.

Model adları olarak bahsedecek olursak C6602, C6603, C6503, C6506, C5503, SGP311, SGP31 ve SGP321 model kodlarına sahip tüm cihazlar Android 5.1.1 güncellemesini alıyor. 10.7.A.0.222 yapı numarasına sahip olacak bu cihazlarda aynı zamanda stabilite ve hız artışı görüldüğü, ancak haliyle görsel değişikliklerin bulunmadığı belirtiliyor. Tabii bu konuda bazı ikonlar ve en başta son uygulamalar kısmına gelen değişiklikleri unutmamak gerek.Bu konuda sizin pek dikkatinizi çekmemiş olsa da Sony yine sizi düşünerek Straitfight açığı denilen hackerların cihazınızdaki tüm bilgilere erişebilmesine yol açan açık da kapandığını belirtelim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0