• Anasayfa
  • Mobil
  • Xperia Z3 Ve Z3 Compact İçin Android 5.0 Dağıtımına Başlandı!

Xperia Z3 Ve Z3 Compact İçin Android 5.0 Dağıtımına Başlandı!

0
0
0
0
0
Sony, Xperia Z3 ve Z3 Compact modelleri için Android 5.0 Lollipop güncellemesi dağıtımına başladı!
Sony'nin daha önce bu haberimizde bahsettiğimiz gibi Twitter üzerinden bir kullanıcıya verdiği cevap ile ortaya çıkan Android 5.0 güncellemelerini sadece Xperia Z ailesine dağıtacağı haberi büyük bir yankı uyandırmıştı.

Bu haberden sonra da pek bir hareketlilik görünmeyen Sony'de "2-3 cihaza güncelleme vereceğiz dediniz ama daha gelmedi" şeklinde tepkilere de yol açmıştı.

Fakat artık fazla beklettiğini anlayan Sony, ilk olarak son Xperia Z ailesi mensubu telefonlar olan Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact modelleri için Android 5.0 Lollipop güncellemesine İskandinav ülkelerinden başlayarak dağıtıma start verdi.Kısa süre içerisinde global dağıtımına da çıkması beklenen bu güncellemeyi Webtekno takipçilerimizden Tugay Kaya'nın XDA forumlarında paylaşılan ROM ile cihazına yükleyerek gönderdiği görüntüler ile de nasıl değişiklikler olacağını Türkçe olarak göreceğiz.Sayın Kaya'ya göre bu dağıtıma çıkan Android 5.0 Lollipop güncellemesiyle zaten iyi olan Xperia Z3'ün iyice hızlandığı ve hatta kendi tabirine göre "Ateş ettiği"ni söyledi.Değişikliklere değinecek olursak eğer Sessiz Mod'un üst panelde olmadığını ancak ses kısma tuşuna basıldığında çıktığını belirtebiliriz. Ayrıca söylentilere göre kaldırılacağı söylenen Kamera'daki Manuel Mod'un hala kullanılabilir olduğunu belirten Tugay, ilk testlerine göre pembelik sorununun da bittiğini gözlemlemiş. Menü geçişlerinin çok hızlı ve akıcı olduğunu pil kullanımında ise ilk yaptığı denemeler sonucunda çok iyi sonuçlar aldığını ve bir düşüş gözlemlemediğini , RAM konusunda da gayet memnun kaldığını bizlere aktardı. Müzik uygulamasının da hala Walkman adıyla durduğu görülen güncellemede diğer bir detay olarak Update Center'ın kaldırıldığı göze çarpıyor. Bunun yerine ayarlar sekmesinden sürüm güncelleme yapabileceksiniz.  Ayrıca Sony kullanıcıları için can sıkan uygulamaların taşınamaması durumu kaldırılarak uygulamarın SD karta taşınabilme özelliği de eklenmiş.Menülerin ayarlar kısmından güncellendiğini de aktaran Kaya, tarayıcı performansı konusunda ise tercih ettiği Chrome'un da daha iyi performans gösterdiğini belirtti.Menü ve tuşlarda köklü değişikliklerin yapıldığı görülen Sony, Android 5.0 ile kullanılan yeni çoklu penceler ekranında Tümünü Kapat seçeneğinin bulunmadığını iletti. Ekran ayarlarında ise renkleri tersine çevir seçeneğinin eklendiğini de fark eden takipçimiz klavye performansından da çok memnun kalmış.Kısa süre içerisinde OTA yoluyla gelecek güncelleme ile bu değişikler ve performans artışı yaşayacağınızı rahatlıkla belirtebiliyoruz. Son olarak bize ekleyecek söz bırakmayan değerli takipçimiz Tugay Kaya'ya teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Yazının altında da Tugay'ın bizimle paylaştığı diğer tüm görselleri görebilirsiniz.Bu da Tugay Kaya tarafından kaydedilen Lollipop deneyim videosu;
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0