Sony Xperia Z3 Compact İncelemesi

4
0
0
0
0
Sony Xperia Z3 Compact İncelemesi
Evet arkadaşlar, bugün klasmanında rakibi olmayan bir telefonu inceleyeceğiz. İnceleme yazımız 5 ana bölümden oluşuyor. Sizi sıkmamak için uzun yapmadık.
Evet arkadaşlar, bugün klasmanında rakibi olmayan bir telefonu inceleyeceğiz. İnceleme yazımız 5 ana bölümden oluşuyor. Sizi sıkmamak için uzun yapmadık. İlk olarak herkesin merak ettiği bölümden başlayalım:
 

 DONANIM

Cihazda Snapdragon 801 2.5 Ghz krait 400 mimarili 4 çekirdek yer alıyor. Bu işlemci, Note 4 ile gelen işlemciden sonra ülkemizde satışa sunulan telefon işlemcilerinin en iyisi. İşlemciye gömülü olarak Adreno 330 578 Mhz 4 çekirdekli grafik işlemci bulunuyor. Bu da günümüz oyunlarına göre idealin üstünde bir grafik işlemcisi. Ram olarak 2 GB çift kanallı 933 Mh'lik ram bulunuyor. Bu da Android için iyi bir rakam, kolay kolay takılma yapmaz. Depolama birimi olarak 16 GB yer alıyor, ama ART sisteminin gelmesi sizi biraz zorlayabilir.
 

 KAMERA

Çoğu firmaya lens satan bir markanın kendi telefon kameralarında en iyisini yapacağını düşünürüz. Pek de öyle olmuyor ve diğer amiral gemilerinin gerisine düşüyor. Ana kamerası 20.7 MP, çözünürlüğü gayet iyi. Gece çekiminde yüksek iso değerinin devreye girmesi için çözünürlüğü 8MP'e kadar düşürmesi ise bence çok acıklı bir durum. Ön kamera olarak 2.2 MP'lik bir kamera tercih edilmiş, ama özçekimin yaygın olduğu bu devirde diğer modellerin gerisinde kalıyor.
 

 TASARIM

Sony'nin benimsediği 'omni balance' tasarımını bu telefonda da görüyoruz. Arkası ve ön tarafı cam olan bu telefonun yanları metal. Ayrıca su geçirmezlik sertifikasına da sahip. İncelik olarak bakarsak evet, ince bir telefon, ama ekranın ön yüzde az yer kaplaması biraz sizi üzebilir.
 

 EKRAN

4.6 inçlik HD ekrana sahip olan telefonumuz boyutuna göre yeterli. Bu ekran pili daha az harcıyor ve işlemciyi rahatlatıyor. Bu daha fazla performans ve pil gücü olarak size geri dönüyor.
 

 PİL

2600 mAh bataryası bulunan cihaz boyutuna göre büyük bir pile sahip ve bu da iyi işler çıkarmanıza yetiyor. Konuşma ve bekleme sürerlerini yazmıyoruz çünkü hiçbir zaman gerçeği yansıtmıyor.
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0