• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony Xperia Z3+ Islak Ekranda Kusursuz Dokunmatik Deneyimi

Sony Xperia Z3+ Islak Ekranda Kusursuz Dokunmatik Deneyimi

0
0
0
0
0
Sony Xperia Z3+ Islak Ekranda Kusursuz Dokunmatik Deneyimi
Sony Xperia Z serisinde su geçirmezlik gibi kullanıcıların hoşuna gidecek bir özellik sunuyor. Fakat ıslak ekranlarda dokunmatik ya çalışmaz ya da verimli çalışmazdı. Z3+ ile bu değişti.

Sony, ülkemizde Xperia Z3+, Japonya'da Xperia Z4 adıyla satışa çıkardığı yeni amiral gemisinde yeni nesil ekran sürücüleri kullanıyordu. Bu ekran sürücüleri bir önceki amiral gemisinde geliştirmeye başlanmış Xperia Z3+'da ise son şeklini almıştı.

GSMArena adlı internet sitesinin testlerinde ortaya çıkan bu detay kullanıcıları gerçekten mutlu edecektir. Zira Sony amiral gemilerinde su geçirmezlik özelliğini vurguladığından bir çok kullanıcı bu cihazları ıslak yerlerde kullanmaktan çekinmiyorlar.

Videoda selefi Xperia Z3 ile kıyaslanan Xperia Z3+ bu iki cihaz arasındaki dokunmatik deneyiminin ne denli değiştiği açıkca görülüyor. Xperia Z3+ ekranı ıslakken bile efsane çalışırken, Xperia Z3'te yer yer takılmalar oluyor. Sony bu tarz ince düşünceleri sayesinde akıllı telefon sektöründeki yerini ne kadar sağlama alacak ilerleyen günlerde şahit olacağız.
 


Kaynak: GSMArena

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0