• Anasayfa
  • Mobil
  • Root'lanan Sony Xperia Z3'lerin Kameraları Daha Kalitesiz Olacak

Root'lanan Sony Xperia Z3'lerin Kameraları Daha Kalitesiz Olacak

4
0
0
0
0
​Sony’nin dijital sensörleri, Apple gibi büyük firmalar tarafından kullanılıyor. Japon teknoloji devi ise aynı sensörleri taşıyan rakipleri kadar başarılı fotoğraflar çekemeyen kullanıcıları tarafından sürekli şikayet ediliyordu.
Sony’nin dijital sensörleri, Apple gibi büyük firmalar tarafından kullanılıyor. Japon teknoloji devi ise aynı sensörleri taşıyan rakipleri kadar başarılı fotoğraflar çekemeyen kullanıcıları tarafından sürekli şikayet ediliyordu.
 
Şirketin bugün (3 Ekim) internet sitesinden gerçekleştirilen duyurusu, Sony kullanıcılarını biraz daha kızdıracak gibi. Sony, Xperia serisi akıllı telefonların rootlandıkları (yani saf Android’leştirmek) taktirde garanti dışı kalmalarının yanı sıra kamera kalitesinde de büyük ölçüde değer kaybedeceklerini duyurdu.Bir mühendislik kurbanı olmak istemeyen Sony, birçok ileri düzey görüntü işleme algoritmasını DRM şifresi ile korumakta. (Digital Rights Management ya da DRM, müzik, film, sesli kitap vs gibi medyaları üreten firmalarının telif hakkına sahip oldukları fikir ve sanat eserlerini kopyalamaya karşı korumak üzere CD ve diğer dijital aracılara koydukları dijital kilitlere verilen isim) Teknoloji hırsızlığını önlemek için, bu algoritmalara erişimin bootloader kilidinin durumuna bağlı olduğundan bahsediliyor.
 
Dolayısıyla Sony Xperia Z3 ve Z3 Compact akıllı telefonlarınızı rootlarken bir kere daha düşünün. Zira hem kamera kalitesinden hem de garantisinden olabilirsiniz.
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0