• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony, Xperia Z3 ve Xperia Z2 Serilerine Android 5.1 Güncelleme Dağıtımına Başladı!

Sony, Xperia Z3 ve Xperia Z2 Serilerine Android 5.1 Güncelleme Dağıtımına Başladı!

0
0
0
0
0
Sony Xperia Z serisi cihazlarına Android 5.0 güncellemesini dağıtımının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen Xperia Z3 ve Xperia Z2 seri cihazlarına Android 5.1 güncellemesini de dağıtmaya başladı.
Sony'nin diğer firmalardan farklı kılan en güzel özelliklerinden biri ise seri güncellemeleri olarak dikkat çeker. Nexus ve Android One cihazlarının ardından (Moto X vs de dahil bu gruba) neredeyse ilk güncellemeyi dağıtan firma olan Sony, Android 5.0 güncellemesini dağıttığı Xperia cihazlarına şimdiden Android 5.1 güncellemesi vermeye başladı.

İlk olarak Xperia Z3 ve Xperia Z2 ailesine dağıtılmaya başlanan bu güncellemeyi Xperia Z3, Xperia Z2, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet ve Xperia Z2 Tablet modellerine sunuyor. Yavaş yavaş tüm kullanıcılarına yayılan güncelleme için siz de bu belirttiğimiz modellerden birine sahipseniz cihazınızı kontrol edebilir ve güncellemenizi yükleyebilirsiniz. Eğer gelmediyse de önümüzdeki günceller 5.1 güncellemesine de kavuşacaksınız. Dağıtılan Android 5.1 güncellemesi Sony cihazlarda kamera iyileştirmesi Smartwear iyileştirmeleri ve daha fazla özelleştirme seçeneği sunuyor olacak. Bu dağıtımın tamamlanmasının ardından da sıradaki Android 5.1 güncellemesini alacak cihazların Sony Xperia Z1, Xperia Z1 Compact ve Xperia Z Ultra olacağı söyleniyor. Yani birkaç hafta içinde üst seviye tüm Sony cihazları Android 5.1 sürümüne güncellenmiş olacak.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0