• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony, Bir de 4 GB RAM’li Xperia Z5 Compact Premium’un Duyurusunu Yapacak

Sony, Bir de 4 GB RAM’li Xperia Z5 Compact Premium’un Duyurusunu Yapacak

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz hafta içi Z5 ailesinden üç üyesini tanıtan şirket, şimdi de Xperia Z5 Compact Premium’un duyurusunu gerçekleştirecek.
Sony, geçtiğimiz hafta düzenlenen IFA etkinliğinin en fazla ses getiren şirketlerinin başında yer aldı. Z5 ailesinden üç farklı boyutta ve özellikte ürünün duyurusunu gerçekleştiren şirket, bu cihazların arasına bir yenisini daha ekleyecek.

Söylenenlere göre yeni modelin adı Xperia Z5 Compact Premium olacak ve ekran çözünürlüğü, pil, RAM gibi bileşenlerde iyileştirmelerle birlikte gelecek.

Z5 Compact gibi 4.6 inç büyüklüğünde bir ekranı bulunacak olan bu modelin ekran çözünürlüğü ise 1080 x 1920p olacak. Z5 Compact’ta bu çözünürlük 720 x 1280p idi.

RAM de ise çok daha iyi bir iyileştirme olacak. Z5 Compact’ta 2 GB RAM yer alıyordu, Z5 Compact Premium da ise 4 GB RAM yer alacak.

Z5 Compact’la ekran boyu aynı olmasına rağmen çözünürlük seviyesinin arttırılması, bataryasında da ufak bir iyileştirmeye gidilmesine neden olmuş. 2700mAh gücünde bataryası bulunan Z5 Compact’a göre Z5 Compact Premium da 2900mAh’lık bir batarya yer alacak.Eğer söylentiler doğru ise bu cihaz yalnızca Japon GSM operatörü olan NTT DoCoMo müşterilerine özel olarak hazırlanacak. Fakat bu haber şimdiden Z5 Compact’ı satın almayı planlayan kişiler arasında bazı tepkiler doğmasına sebep olmaya başlamış.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0