• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony Xperia Z5 Plus'ın Çıkış Tarihi ve Özellikleri Sızdırıldı!

Sony Xperia Z5 Plus'ın Çıkış Tarihi ve Özellikleri Sızdırıldı!

0
0
0
0
0
Biz daha Xperia Z5'e kavuşamadan Z5 Plus hakkında bilgiler gelmeye başladı.
Akıllı telefon piyasasında bir türlü isteği yüksek sıraları yakalayamayan ve -kullanıcılardan gelen yorumlar göz önüne alındığında- bekleneni bir türlü veremeyen Sony, şu sıralar tıpkı Samsung'un yaptığı gibi, ''üst düzey telefon'' atağına kalktı.

Özellikle telefon dünyasında yaptıkları sızıntılar ile epey bir ses getiren Leaksfly, Sony Xperia Z5 hakkında da pek çok önemli sızıntıya imza atmıştı. Şimdi ise Leaksfly'dan gelen sızıntılar, Xperia Z5'i de geride bırakacak cinsten. Leaksfly'ın sızıntısına göre Sony Xperia Z5 Plus'ın çıkış tarihi ve bazı özellikleri belli oldu.Gelen bilgilere göre, 2016 yılınan Mart ayında raflardaki yerini alacak olan Xperia Z5 Plus'da Qualcomm Snapdragon 820 çipset olacak. Ayrıca cihazda 5.7-inç'lik 1440x2560 çözünürlüğünde 515ppi ekran, 4GB RAM, 32GB dahili depolama alanı, 20.7 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kamera bulunacak.

Bunların yanı sıra, son dönemlerde üst düzey telefonların hemen hemen tümünde olan parmak izi okuyucu sensör de, Xperia Z5 Plus'da olması beklenen özelliklerden. Telefonun Xperia ailesi üyesi olması sebebiyle toz ve su geçirmez olduğunu söylemeye zaten gerek yok.

Şu an için bu özellikler söylentiden öteye gidemiyor. Ancak haberin başında da belirttiğimiz gibi, bu söylentiler Leaksfly'dan gelmekte. Artık siz de bu duruma alışmışsınızdır; eğer bir söylenti varsa, üç aşağı beş yukarı doğrudur. Yani Xperia Z5 Plus'da bu özellikleri görmemiz yüksek derecede olası.

Kaynak: Phonearena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0