• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony Xperia Z5 Plus’ın Ekranı Efsane Çözünürlükte Gelebilir!

Sony Xperia Z5 Plus’ın Ekranı Efsane Çözünürlükte Gelebilir!

0
0
0
0
0
Sony’nin Xperia serisiyle ilgili haberlerin yayımlandığı bir blog site, Xperia Z5 Plus’ın yüksek bir ihtimalle 4K ekran çözünürlüğüyle geleceğine dair elde edilen kaynak kodlarını paylaştı.
Sony, akıllı telefonlarda 4K çözünürlüğünde ekran kullanan ilk üretici firma olabilir. Söylenenlere göre Sony Xperia Z5 Plus, 3840 x 2160 piksel çözünürlüğünde ve 810 ppi yoğunluğunda bir ekrana sahip olacak.

4K ekranın ilk kez Sony tarafından kullanılacak olması, şirket için dünya genelinde sağlam bir prestij elde etmesini sağlayacaktır fakat şöyle bir sıkıntı var: Hangi işlemci kullanılacak?

Bildiğiniz üzere Xperia Z3+ ve Z4’te Qualcomm’un Snapdragon 810 işlemcisi kullanılmıştı ve bu yonga setinin ısınma problemlerinin yanı sıra bataryaların çok daha kısa sürede tükenmesine sebep olduğuna dair ciddi bilgiler elde edilmişti. 5.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacağı söylenen Xperia Z5 Plus’ta 4K çözünürlüğün kullanılması demek, ayrıca çok güçlü bir bataryanın da tercih edilmesinin gerekliliğini gösteriyor. Sony’nin bu konuda sıkıntı yaşamaması için çok ciddi bir çalışma yapması gerekiyor, çünkü batarya ne kadar büyük olursa cihazın gövdesinde kaplanacak alan da bir o kadar fazla olacak ve bu, Xperia Z5 Plus’ın oldukça kalın bir gövdeye sahip olacağı anlamına gelecek. Tabii o zamana kadar batarya teknolojisi gelişir de az alan / çok enerji durumu yaşanmazsa.Elimizde yazılı bir döküman olmasına rağmen yine de bunun bir sızıntı haber olduğunu unutmamak gerekiyor. Peki Sony’nin yeni Xperia modelinde 4K ekran çözünürlüğünü kullanma ihtimaliyle ilgili ne düşünüyorsunuz? 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0