Sony Xperia Z5 Premium Özellikleri

0
0
0
0
0
Sony'nin "Dünyanın ilk 4K çözünürlüğüne sahip telefonu" olarak lanse ettiği Xperia Z5 ailesinin en büyüğü Sony Xperia Z5 Premium, bugün Avrupa'da satışa çıktı. Kullanıcılarla buluşan Sony Xperia Z5 Premium özellikleri hakkında bilgiye gelin birlikte bakalım.

Sony'nin ayrı bir fan kitlesiyle vazgeçemediği serisi olan Xperia ailesi birçok kesime göre şık ve kaliteli yapısıyla seviliyor. Omni-Balance adı verilen tasarımsal güzelliğin yanı sıra Android güncellemelerini özellikle Xperia Z ailesine çatır çatır veren firma bu konuda diğer rakip firma kullanıcıları tarafından kıskanılan yönü oldu.

Bu seriyi her ne kadar biraz hızlıca çıkarıyor olsa da güzel işler ortaya koyan Sony, en son olarak Berlin'de düzenlenen IFA 2015 etkinliği kapsamında tanıttığı Xperia Z5 ailesiyle gün yüzüne tekrar çıkmıştı. Ancak her ne kadar Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact oldukça iyi cihazlar olsa da özellikle "Dünyanın ilk 4K çözünürlüğüne sahip telefonu" olarak lanse edilen Xperia Z5 Premium telefonu asıl dikkatleri çeken bir cihaz oldu.

Sony Xperia Z5 Premium özellikleri 

  • Ekran: 5.5 inç 4K IPS LCD ekran
  • Kalınlık/Ağırlık: 7.8 mm / 180 gram
  • İşlemci: Snapdragon 810
  • Grafik İşlemci: Adreno 430
  • RAM: 3 GB
  • Depolama: 32 GB (microSD kart desteği mevcut)
  • İşletim Sistemi: Android 5.1.1 Lollipop (Android 6.0 gelecek)
  • Ana Kamera: 23 Megapiksel
  • Ön Kamera: 5.1 Megapiksel 
  • Batarya: 3430 mAh


Sony Xperia Z5 Premium özellikleri

5.5 inçlik 4K çözünürlüğündeki ekranı ile gözde olan cihazda Snapdragon 810 v2.1 çipset, 3GB RAM, 32GB depolamanın yanı sıra 23MP arka ve 5.1MP ön kamera sunabiliyor. Arka kameresının 4K çekim desteği de sunduğu cihaza sahip olursanız haliyle ilk defa çektiğiniz 4K videoyu aynı çözünürlükte ve herhangi bir kayıp olmadan izleyebilme şansına sahip oluyorsunuz3430mAh ile başarısız bir batarya seçimi gibi görünse de yazılımsal olarak sürekli 4K yerine gerektiğinde bu çözünürlüğe çıkarak ekranını ekonomik kullanarak bu sıkıntıyı aşan Sony, sonuç olarak oldukça iyi bir cihazla karşımıza çıkıyor. Sizlere daha önce buradan Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact'ın satışı ve Xperia Z5 Premium'un da dahil olduğu satış fiyatlarından bahsetmişken Premium'un satışa çıkması ise ilk etapta Avrupa'da başladı.

Birleşik Krallık, Almanya, İspanya, Fransa ve İtalya'da 829 Euro fiyatlandırma ile piyasaya merhaba diyen Xperia Z5 Premium ayrıca Yunanistan'da ise 899 Euro fiyatla satılıyor. Bu fiyatlara göre 2.500TL-2.700TL arasında bir fiyata denk gelen bu satışın ülkemizde de 2.800TL ile yapılacağını hatırlatalım. Şu anda Xperia Z5 Premium'un ülkemize giriş tarihi belli olmasa da yakındır diyebiliriz.

Son olarak aşağıdaki videodan IFA 2015 lansmanı sonrası sıcağı sıcağına yaptığımız Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium karşılaştırmamızı izleyebilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0