• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony’den Snapdragon 820 İşlemcili Xperia Z5 Ultra Geliyor!

Sony’den Snapdragon 820 İşlemcili Xperia Z5 Ultra Geliyor!

0
0
0
0
0
Duyurusunu yaptığı modellerin iyileştirilmiş versiyonlarını çıkarmaya devam eden Sony, Snapdragon 820 işlemcili Xperia Z5 Ultra’yı önümüzdeki yıl piyasaya sunmayı hedefliyor.
Geçtiğimiz hafta üç Xperia Z5 modelini duyuran Sony’den artık bu yıl içerisinde bir duyuru gelmez diye düşünüyordum ama olaylar hiçte beklediğim gibi gelişmedi. Belki farklı bir seriye ait model tanıtılmadı fakat daha birkaç gün önce tanıtılan cihazların daha iyileştirilmiş versiyonlarının geleceğine dair haberler şimdiden gelmeye başladı.

Bugün paylaştığımız bir diğer haberde Sony’nin Z5 Compact’ın geliştirilmiş bir versiyonunu duyuracağından bahsetmiştik. Gelen başka bilgilere göre Sony, önümüzdeki 2016 yılının ilk çeyreğinde Xperia Z5 Ultra adında bir modelin duyurusunu yapacak. 

Qualcomm’dan yapılan açıklamalar, Snapdragon 820’nin 810’a göre çok daha hızlı ve daha az güç tüketeceği yönündeydi. Sony de bu işlemciyi Xperia Z5 Ultra’da kullanmayı hedefliyor ve bu modeli önümüzdeki yılın Mart ayında duyurulması bekleniyor.Bunun dışında Z5 Premium gibi 4K çözünürlükte ekran ve 23 MP çözünürlükte kameranın bulunacağı söylenen modelin Z5 Premium’a göre daha büyük bir ekran ve pil kapasitesine sahip olacağı belirtiliyor.

Bu bilgilerin resmi ağızdan gelmediğini tekrar belirtelim, fakat birçok yabancı kaynaklı haber sitelerinde geçen haberin doğruluk payının yüksek olduğunu düşünüyorum.

Aşağıdan Sony Xpera Z5 ön bakış videomuzu ve mevcut Xperia Z5 ailesi (Z5, Z5 Compact ve Z5 Premium) kıyaslamalarına ait videolarımızı görebilirsiniz. 

Z5 Ön Bakış:
 

Xperia Z5, Z5 Compact ve Z5 Premium Kıyaslama:
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0