• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony Xperia Z5, Z5 Premium ve Z5 Compact'tan Haber Var

Sony Xperia Z5, Z5 Premium ve Z5 Compact'tan Haber Var

0
0
0
0
0
Sony Xperia Z5, Z5 Premium ve Z5 Compact'tan Haber Var
Sony’den resmi bir açıklama gelmiş olmasa da IFA’dan gelen söylentiler, cihazların ne zaman ve hangi fiyatlarla satışa çıkarılacağına dair az çok fikir sahibi olmamızı sağladı.

Dün IFA’da Sony’nin tanıttığı Xperia Z ailesiyle ilgili açığa çıkmayan ve herkesin merak ettiği konulardan bir tanesi de cihazların hangi fiyatlarıyla satışa çıkarılacağıydı. Sony resmi bir açıklamada bulunmadı fakat IFA’daki söylentiler, cihazların ortalama hangi fiyatlara sahip olacağına yönelik fikir sahibi olmamızı sağladı.

Cihazlardan kısaca bahsedecek olursak Xperia Z5 Premium, aralarındaki en yüksek özelliklere sahip olan model. Dünyanın ilk 4K ekranlı model olmasıyla da dünün en çok konuşulan cihazı olmayı başarmıştı. Z serisinin standart isim çizgisinin bozulmadan açıklanan Xperia Z5 ve biraz daha düşük özelliklere sahip Z5 Compact da duyurulan diğer modeller arasında. 

Fiyatlarına gelecek olursak tabi ki net olarak bir fiyat veremiyoruz. Fakat söylentiler, Xperia Z5 Compact’ın 500 dolar, Z5’in 600-700 dolar, Z5 Premium’un da 800 ve 1000 dolar arasında bir fiyatla geleceği yönünde.

Xperia Z5 ve Z5 Compact Eylül ayından itibaren satışa sunulacakken Z5 Premium Kasım ayından itibaren satış raflarındaki yerini alacak. Cihazlar, bu tarihlerden ortalama bir kaç hafta öncesinde de ön siparişle satın alınabilecek.

Güncelleme: Xperia Z5'in İngiltere'deki satış fiyatı 699 € olarak belirlendi. Bilgiler geldikçe güncellemeye devam edeceğiz.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0