• Anasayfa
  • Mobil
  • Sabah Sabah Bombayı Veriyoruz: Sony, Asla Bir Xperia Z6 Modeli Üretmeyecek!

Sabah Sabah Bombayı Veriyoruz: Sony, Asla Bir Xperia Z6 Modeli Üretmeyecek!

1
1
0
0
0
Sony Mobile’ın Almanya merkezli Facebook sayfasının yaptığı söylemler, şirketin bundan sonra Z serisi bir akıllı telefon üretmeyeceğini ortaya çıkarıyor.
Biz de Xperia X serisi cihazların duyurusundan sonra (özellikle X Performance) biraz şaşırmıştık zaten, ‘e bu çok bir telefon, Xperia Z6 nasıl olacak acaba?’ diye. Meğerse şirketin bundan sonra Xperia’nın Z serisine ait yeni model üretmek gibi bir niyetinin olmadığı ortaya çıktı.

Aşağıdaki iki Alman arkadaşın ‘Z6 ne olacak? Z6 istiyoruz :(‘ tarzı söylemlerine hem Almanca hem de İngilizce olarak karşılık veren Sony Mobile DACH, iki kullanıcıya da benzer cevaplar vererek Z6’nın artık gelmeyeceğini, Sony’nin Z serisi çizginden uzaklaşarak yeni bir konsept olan Xperia X serisine yoğunlaşacağını söyledi.Elbette Sony’nin akıllı telefon serisine farklı bir isimle devam edecek olması o kadar da önemli değil. (şapşik, kazma gibi kelimeler olmadığı müddetçe) Önemli olan Xperia Z serisinin kullanıcılara sunduğu üst seviye performans deneyiminin Xperia X ile daha üst seviyelere taşınması. Yeni serinin ekran boyutu Z5’e göre biraz daha küçük (5.2 inçten 5’e düştü) olsa da birçok kullanıcının Xperia X serisinde iyi bir şeyler bulacağını düşünüyorum. 

Xperia X’le ilgili geniş çaplı araştırmamıza şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0