• Anasayfa
  • Mobil
  • Sosyal Medyada Dolaşan ve Telefonunuzun Çökmesine Sebep Olan Bu Linke Dikkat!

Sosyal Medyada Dolaşan ve Telefonunuzun Çökmesine Sebep Olan Bu Linke Dikkat!

0
0
0
0
0
Sosyal medyada neden bu kadar yayılmış olmasına anlam veremediğim bir bağlantı, hem mobil hem de masaüstü kullanıcılarını etkiliyor.
Özellikle dün akşam sosyal medyada dolaşan crashsafari.com URL yapısındaki bir link, tıklandığında telefonun çökerek baştan başlamasına sebep oluyor.

Kazara linke tıkladığınızda tarayıcıdaki adres çubuğuna bir dakika içerisinde binlerce karakter sığdıran bağlantı, cihazın hafızasıyla birlikte tarayıcının çökmesine sebep oluyor. Telefonunuzun isteğiniz dışında baştan başlamasına sebep olan linkin içerisinde yalnızca 4 satır kod olduğu ve sorunun oluşmasına bu 4 satırlık kodun neden olduğu söyleniyor. Ayrıca yalnızca mobil platformu etkilemeyen linkin bazı masaüstü tarayıcıları da etkilediği belirtiliyor.Sosyal medyada bu linkin neden bu kadar dolaştığına ve insanların birbirlerine bunu gönderdiğine pek anlam verebilmiş değilim ama biz yine de uyarımızı yapalım crashsafari.com adresini gördüğünüz anda arkanıza bakmadan kaçın, İlyas Salman’ın rol aldığı filmlerde topuklarının poposuna vura vura koştuğu gibi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0