• Anasayfa
  • Mobil
  • Spotify'ın Yeni Güncellemesi App Store'a Kabul Edilmedi!

Spotify'ın Yeni Güncellemesi App Store'a Kabul Edilmedi!

1
0
0
0
0
Spotify uygulamasının yeni sürümü Apple App Store'da kabul edilmedi. Apple'ın kendi platformu Apple Music'i öne çıkararak Spotify'ı zor durumda bırakmak için böyle bir şey yaptığı söyleniyor.
Popüler çevrimiçi müzik servisi Spotify şu anda müzik servisleri arasında zirvede yer alıyor. Deezer ve Apple Music gibi rakiplerinin oldukça önünde olan Spotify, aslında müzik servisleri arasında en genci olan Apple Music ile ciddi bir rekabet içindeyken Deezer'ın düşüş yaşaması Spotify ve Apple Music'i kafa kafaya getiriyor.

Spotify ve Apple Music arasındaki bu rekabet bugün yaşandığı açıklanan bir olayla tekrardan hatırlandı. Apple kendi işletim sistemi iOS'te Apple Music servisini öne çıkarırken halen daha birçok iOS kullanıcısının Spotify'ı tercih etmesine bağlı olarak Apple ve Spotify arasındaki hatlar gerildi. Apple, Spotify'ın iOS için yayınladığı uygulama güncellemesini reddederek hatalar giderildiğinde tekrar kontrole gönderilmesini istedi.
 

Kısa süre içinde Apple ve Spotify şirketleri arasında büyük bir krize neden olan bu olayda Spotify'a göre gönderdikleri güncelleme sorunsuzken App Store yetkililerinin yaptığı kontrolde güncellemenin yayınlanmak için yeterli olmadığı belirtiliyor.

Aslında Apple iOS platformu için uygulama marketi App Store'da oldukça titiz davranıyor ve uygulamalar üzerinde ciddi güvenlik taramaları ve yeterlilik koşulları kontrolü yaparak uygulamaları yayına alıyor. Ancak Spotify gibi yüzlerce mühendisi olan şirketin uygulamasında teknik bir sorun olmayacağı düşünülüyor. Üstelik sıfırdan yayına sunulacak bir uygulama olmaması da akılları karıştırıyor.

Sizce Apple gerçekten Spotify'ı zor durumda bırakarak kullanıcıları Apple Music'e yönlendirmek için Spotify güncellemesini reddetmiş olabilir mi?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0