• Anasayfa
  • Mobil
  • Spotify, Onlarca Yıl Önce Yaşasaydınız Ne Dinlerdiniz Sorusunu Cevaplıyor

Spotify, Onlarca Yıl Önce Yaşasaydınız Ne Dinlerdiniz Sorusunu Cevaplıyor

0
0
0
0
0
Spotify, Onlarca Yıl Önce Yaşasaydınız Ne Dinlerdiniz Sorusunu Cevaplıyor
Hiç acaba bundan birkaç on yıl öncesinde yaşasaydım kimleri dinlerdim diye düşündüğünüz oldu mu? Şu an dinlediğiniz müziğin zevkinize göre yıllar önceki karşılığı ne olurdu?Spotify’ın yeni rewind özelliği bu soruyu cevaplıyor.
Rewind özelliği Spotify için geliştirilmiş üçüncü parti özelliklerden biri. Şuradaki bağlantıya tıklayarak açılan ekranda kendi zevkinize uygun olan 3 sanatçıyı seçiyorsunuz ve uygulama size 2000’lerden başlayarak geriye doğru giden bir liste sunuyor.

Seçtiğiniz sanatçılara göre otomatik olarak müzik zevkinize uyabilecek sanatçıları yıllarına göre ayıran uygulama 2000’ler, 90’lar, 80’ler, 70’ler ve 60’lar olarak geriye gidiyor ve bu yıllarda sizin dinleyebilme ihtimaliniz olan listeleri sunuyor. Eğer sevdiğiniz ve gerçekten müzik zevkinize uyduğunu düşündüğünüz bir liste bulursanız da daha sonra dinlemek üzere o tarihleri oynatma listesi olarak kaydetmenize imkan veriyor.

Ben her ne kadar seçmekte çok zorlansam ve neredeyse seçecek sanatçı bulamayıp zoraki seçimler yapmış da olsam (resmen bu yılların adamı değilmişim, tanımadığım bi' sürü zibidi türemiş) birkaç on yıllık müzik zevkimi doğru bilmiş olan uygulama beni tatmin etti. (Zorla John Legend falan seçtim ama listelerde Pink’ler, Stevie Wonderlar, Ray Charles’lar, Michael Jackson’lar uçuşuyordu, keyifle dinledim)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0