Bugün Steve Jobs'un 3. Ölüm Yıldönümü

1
0
0
0
0
Bugün Steve Jobs'un 3. Ölüm Yıldönümü
Apple’ın CEO’su  Tim Cook, 5 Ekim 2011 yılında hayatını kaybeden Apple’ın kurucu ortağı  Steve Jobs için bir mektup yazdı.
Apple’ın CEO’su Tim Cook, 5 Ekim 2011 yılında hayatını kaybeden Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs için bir mektup yazdı.
 
Apple çalışanlarına gönderilen mektupta, Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs’un oluşturduğu değerlere her zaman sadık olacaklarını belirtti. Mektubunun bir bölümünde, “Steve’in vizyonu, hayatta olduğu yılların artık çok ötesinde ve Apple üzerine inşa ettiği değerler her zaman bizimle” sözlerini kullanan Cook, mektubuna şu şekilde devam etti:
 
"Pazar günü Steve'in üçüncü ölüm yıldönümü. Benim gibi, eminim birçoğunuz da o gün onu düşüneceksiniz... Steve'in dünyayı daha iyi bir hâle getirmek için yaptıklarını takdir etmek adına bir dakika ayıracağınızı umuyorum. Çocuklar onun hayalini kurduğu cihazlar sayesinde, yeni yollar öğreniyor. Dünyadaki en yaratıcı insanlar onları senfoni ve pop şarkıları bestelemek için kullanıyor ve metin mesajlarından şiirlere ve romanlara kadar yazılarını onlarla yazıyorlar. Steve'in yaşamındaki çalışmalar, bugün sanatçıların eserlerini yarattıkları tuvali oluşturdu. Steve'in vizyonu hayatta olduğu yılların ötesine geçerken, oluşturduğu değerler hep bizimle olacak. Bugün üzerinde çalıştığımız birçok fikir ve proje ölümünden sonra ortaya çıktı ama üzerimizdeki etkisi asla unutulamaz. Hafta sonunun tadını çıkarın, Steve'in efsanesini geleceğe taşımamızda yardım ettiğiniz için hepinize teşekkürler."
 

 56 yaşındaydı

Steve Wozniak ile birlikte 1976 yılında Apple’ı kuran Steve Jobs, öldüğünde 56 yaşındaydı. Pankreasında tümörün olduğunu 2003 yılında öğrenen Jobs, 9 ay boyunca tedavi görmesine rağmen hastalığından kurtulamadı. 2009 yılında karaciğer nakli yapılan Jobs, 2011 yılında kanser tedavisine devam etmek amacıyla yerini Tim Cook’a bıraktı. Steve Jobs, 5 Ekim 2011 yılında 56 yaşındayken California’daki evinde hayatını kaybetti.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0