• Anasayfa
  • Mobil
  • Steve Jobs'un Lise Yıllığı 12.000 Dolara Satıldı

Steve Jobs'un Lise Yıllığı 12.000 Dolara Satıldı

2
0
0
0
0
Ölümünden 5 hafta öncesine kadar yeni adıyla Apple’da CEO olarak görev yaptı. Bilgisayar endüstrisinin öncüleri arasında gösteriliyor. Next Computer ve Pixar Animasyon Stüdyoları'nı kurduktan sonra yönetim kurulu başkanlığını yaptı.
Ölümünden 5 hafta öncesine kadar yeni adıyla Apple’da CEO olarak görev yaptı. Bilgisayar endüstrisinin öncüleri arasında gösteriliyor. Next Computer ve Pixar Animasyon Stüdyoları'nı kurduktan sonra yönetim kurulu başkanlığını yaptı. Yönettiği Apple firmasını zirveye çıkardığı yıllarda pankreas kanserine yakalandı ve 7 yıl içinde 56 yaşında aramızdan ayrıldı. Tahmin edeceğiniz üzere Apple’ın kurucu ortaklarının dahi çocuğu Steven Paul Jobs’dan bahsediyoruz. 

1970’lerin sonuna doğru teknoloji dünyasına giren Jobs, diğer kurucu ortağı Steve Wozniak ile birlikte kafa kafaya verip ilk kişisel bilgisayarlardan birini yarattı. 80’lerin başına gelindiğinde ise, fare ile kullanılan Grafik Kullanıcı Arayüzü’nün gelecekteki yerini fark ederek ortağıyla birlikte bu konuya odaklandı. Ancak her alanda olduğu gibi bu alanda da onu aşağıya çekmek isteyen birileri olacaktı. 

1985’te yönetim kurulunda yaşanan ‘’güç savaşını’’ kaybeden Jobs, Apple Yönetim Kurulu başkanlığından çıkarıldı ve olayın şokunu üzerinden attıktan sonra NeXT bilgisayar şirketini kurdu. Bu olayı kendisine her zaman hatırlatan Jobs, yaşadıklarından ders almayı bilen en pozitif yönetici olarak gösterilir.Hayatı roman olan jobs’un yaptıklarına dair bilgiler çoğu platformda yer alsa da gün yüzüne çıkmayan bazı belgeler hala bulunuyor. Bu belgelerden bir tanesi Jobs’un lise yıllarında aldığı notlardan oluşan günlüğü. Teknolojinin dahi çocuğuna ait bu günlük eBay üzerinden satışa çıkarıldı ve 12.322 dolara alıcı buldu. Günlüğü satın alan kişinin ise yakın zaman içerisinde Jobs’a ait bazı bilgileri paylaşacağı konuşuluyor. 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0