Steve Jobs'un Zaman Kapsülü Çıkarıldı

0
0
0
0
0
Steve Jobs'un Zaman Kapsülü Çıkarıldı
Aradan 30 yıl gibi bir sürenin geçmesinden sonra günümüzün teknolojisi sayesinde bulunan zaman kapsülü içerisinden Steve Jobs'ın tanıtımını yaptığı Lisa Mouse başta olmak üzere pek çok eşya çıktı.
Apple'ın kurucusu Steve Jobs'ın, 1983 yılında düzenlenen Aspen Tasarım fuarında Apple'ın geleceği ile ilgili olarak pek çok öngörüde bulunmuştu ve bu öngörülerin pek çoğu gerçekleşti(bknz: ipad ve iphone). Steve Jobs, Aspen Teknoloji fuarında Apple'ın geliştirmiş olduğu Lisa Mouse'u tanıtmıştı. Bu tanıtımın ardından dünyada uluslar arası olarak satış sunulan ilk mouse olan Lisa Mouse büyük ilgi görmüştü. Kaldı ki Lisa Mouse şu anda kullanmakta olduğumuz mouseların en önemli atası olarak görülmektedir. 1983'te düzenlenen bu fuarda sunum yapan pek çok kişi 2000 yılında açılması adına zaman kapsülüne konulması için bazı eşyalar bırakmıştı. Bunlara Apple'ın kurucusu Steve Jobs da dahildi.

Ancak çevrede gerçekleşen değişiklikler nedeni ile 2000 yılında bu kapsül bulunamamıştı. Ta ki National Geographic kanalının sevilen programlarından biri olan "Diggers" ekibi bu zaman kapsülünün gömülü olduğu yeri bulana kadar. Aradan 30 yıl gibi bir sürenin geçmesinden sonra günümüzün teknolojisi sayesinde bulunan zaman kapsülü içerisinden Steve Jobs'ın tanıtımını yaptığı Lisa Mouse başta olmak üzere pek çok eşya çıktı.. Diggers'ın 25 Şubat tarihinde yapacağı finalde bulunmuş olan bu zaman kapsülünden çıkan tüm eşyalar yayınlanacak. Ayrıca CNET ekibi zaman kapsülünün ve Lisa Mouse'un bulunuşu ile ilgili olarak kısa bir videoyu yayınladı bile.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0